Archives

You are currently viewing archive for September 2014
Category: general
Posted by: finansomania
Świetny filmik pokazujący proste sposoby oszczędzania.
Category: general
Posted by: finansomania
Często widzimy na plakatach i ulotkach reklamy atrakcyjnych ofert kredytowych różnych banków. Wiele z nich może się nam wydać bardzo interesująca, wgłębiamy się więc w kryteria, jakie należy spełnić by otrzymać dany kredyt, staramy się sprawdzić i porównać, czy to rzeczywiście taka dobra oferta, a w konsekwencji po kredyt i tak idziemy do swojego starego banku i tam dajemy się namówić na coś, co niekoniecznie musi być tak atrakcyjne. Dlaczego? Bo nie lubimy zmian i nie chcemy angażować się w jakikolwiek „związek” z nowym bankiem, skoro w starym nie jest nam przecież źle. Nie lubimy też rozgraniczeń, jakie oferuje nam dzisiejszy wolny rynek, i wciąż staramy się być wierni jednej firmie, co jest zupełnie bezzasadne w obecnych czasach. Tak więc przykładowo, gdy kupujemy całej rodzinie telefony to wszyscy mają tego samego operatora, choć każdy ma różne potrzeby. Nie dlatego, że tak jest lepiej, tylko z nieuzasadnionego przekonania, że powinniśmy być wierni jednej marce.

Gdy oferta jakiegoś nowego, nowoczesnego banku wydaje nam się szczególnie atrakcyjna, nie musimy od razu zakładać konta w tym banku, by móc starać się o kredyt. Banki co prawda często próbują w ten sposób zwabić do siebie nowych klientów i oferują im atrakcyjne kredyty pod warunkiem założenia konta. A ponieważ jego założenie jest zwykle darmowe, i nie korzystanie z niego nie niesie za sobą wielu konsekwencji, decydujemy się na to. Zupełnie niepotrzebnie, jeśli nie mamy na to ochoty. Chcemy skorzystać z promocji na kredyt gotówkowy w danym banku, i interesuje nas ta konkretna oferta. Tak czy owak będziemy więc klientami banku i nie mamy wobec niego żadnych innych zobowiązań, oprócz konieczności spłaty kredytu w terminie. Założenie konta, by otrzymać kredyt dla banku oznacza tylko tyle, że po spłacie kredytu będziesz wciąż w niewielkim stopniu dawał im zarabiać, i w przyszłości być może znów dasz się namówić na kredyt.

Tak więc jeśli mamy ochotę, to owszem, załóżmy sobie konto w banku, w którym chcemy brać kredyt. Jednak nikt nie ma prawa tego od nas wymagać, a bank może przelać nam kwotę kredytu na wskazany numer rachunku w innym, konkurencyjnym banku, do czego również jako konsumenci mamy pełne prawo.
Category: general
Posted by: finansomania
Pieniądze to bardzo poważny temat. Jest sporo usług pod tym kątem, ale osoba zainteresowana powinna wyróżniać się wiedzą, aby nie dopuścić się kłopotów. Finanse są popularną kwestią, czasem jest refleksja o oszczędzaniu, innym zaś razem chęć pożyczki. Te dwa punkty śmiało można realizować, bo przecież jest dostępna instytucja bankowa oferująca szeroką paletę propozycji, ale każdy ma przecież inne wymagania. Stąd tak ważna jest analiza lokat czy też kredytów. Po prostu, aby wiedzieć z czym się ma do czynienia. Jaki będzie efekt końcowy kroków ściśle dotyczących pieniądza zależy tylko i wyłącznie od osoby zainteresowanej i jego podejścia. Gdy dojrzałe, zapewnione jest pełne zadowolenie.

Nie ma to jak dostęp do pieniądza

Lokat jest kilka, wybór szeroki, zatem nie ma co narzekać, każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Lokata standardowa, nocna, e-lokaty, rentierska czy też dynamiczna, wszystko w zależności od oczekiwań klienta, ale też i kapitału jaki jest zamrożony. Mnóstwo osób na takowe rozwiązanie się decyduję, ponieważ jest to świetna forma oszczędności. Dane środki nie kuszą, w domu jak wiadomo zawsze przyjdzie jakaś okazja, aby dotknąć odłożone finanse. Jak wiadomo instytucja bankowa jest bezpieczna, więc gdy ma się jakiś kapitał, zaleca się wybrać właśnie tę opcję. Na pewno liczy się tu podejście osoby zainteresowanej, czy potrafi wynegocjować warunki umowy. Banki są uległe na wszelkie propozycję, ponieważ trzeba przyznać, że aktualnie jest batalia, kłótnia o klienta, stąd też dostępne są takie atrakcyjne propozycję. Pobrać informację, systematycznie śledzić to środowisko, a wtedy jest ogromne prawdopodobieństwo odszukania czegoś idealnego dla siebie. Obligacje także są dobrym poczynaniem, wyróżnia się oszczędnościowe i rynkowe. Kapitał zazwyczaj wysoki, więc najlepiej aby osoba dysponująca owymi środkami znała już to środowisko, aby czasem nie narazić się na jakieś przykre skutki. O kredytach jest również teraz głośno, bo jak wiadomo niekiedy okoliczności zmuszają do pożyczek. Różne są cele, czasem bardziej uniwersalne, innym zaś razem biznesowe, to już zależy tylko i wyłącznie od klienta. Istotne jest to, że można liczyć na takowe wsparcie. Warto poznać kredyty, dzielą się one na krótko i długoterminowe, tak aby każdy klient miał szansę dobrać do siebie odpowiednią grupę. Kredyty na dowolny cel, karta kredytowa czy na rachunek bieżący, zaliczają się do tej pierwszej półki, chociaż konsumpcyjny również, tylko że w tym przypadku jest mowa o dużych pieniądzach. Zatem raty potrafią być obciążające, wymaga się dokładnego zastanowienia pod tym kątem. Dla firm zajmujących się tworzeniem nieruchomości też się coś znajdzie, mianowicie kredyt budowlany. Instytucja bankowa przystaję na regulowanie pierw odsetek, aby później po skończonym projekcie oddać wszystko co do grosza. Dla przedsięwzięć na pewno jest to bardzo wygodne, stąd też można liczyć na wiele budów. Pieniądze odpowiednio poprowadzone gwarantują ciekawy efekt końcowy.