Archives

You are currently viewing archive for October 2014
Category: general
Posted by: finansomania
W sytuacji gdy już zdecydujemy się rozpocząć swoją przygodę z oszczędzaniem, rozważamy wiele opcji w tym zakresie. Nadal jedną z najbardziej opłacalnych i popularnych są depozyty terminowe. Inaczej zwane lokatami propozycje te pozwalają na wygenerowanie w konkretnym czasie bardzo widocznych zysków. Dodatkowym udogodnieniem dla klientów w tym przypadku jest wpłacanie pieniędzy tylko raz, przez co nie musimy się martwić o swoją płynność finansową ani też terminowość. Można by się zastanawiać, kiedy jest najlepsza pora na zakładanie lokat. Jednak tak naprawdę na inwestowania pieniędzy jest miejsce zawsze i wszędzie.

Co zyskujemy dzięki lokatom?

Przede wszystkim najważniejsze są zyski z lokat. W zależności od tego jaki produkt wybierzemy, mogą one być mniejsze lub większe, jednakże zawsze są pewne i nie musimy się martwić sytuacją panującą na rynku. Oczywiście nie dotyczy to produktów, jakimi są lokaty o zmiennym oprocentowaniu. Najczęściej klienci banków decydują się na depozyty terminowe, które przy stałym oprocentowaniu generują stałe zyski. Przy zdecydowaniu się na założeniu lokaty, należy porównać określone parametry danych propozycji. Mamy wszakże do wyboru lokaty krótko- i długoterminowe a także produkty o różnym poziomie oprocentowania. Tak naprawdę wybór jest więc bardzo duży.

Lokat a promocje

Bardzo często możemy spotkać się w bankach z różnego typu promocjami. Za ich sprawą mamy możliwość założenia produktu o oprocentowaniu znacznie wyższym niż przeciętne. W wielu przypadkach akcje takie przeprowadzanie są przez instytucje bankowe okazjonalnie, warto więc zawsze śledzić reklamy. Oczywiście o ile należy do nich podchodzić z pewnym dystansem, o tyle w wielu przypadkach możemy trafić na bardzo interesujące oferty.

Mówiąc ogólnie na lokatę zawsze możemy się skusić, jeżeli posiadamy odpowiednie środki finansowe do dokonania wpłaty. W związku z tym musimy jeszcze zastanowić się czy chcemy mieć pełen dostęp do pieniędzy w dowolnym momencie- wówczas lepiej sprawdzą się lokaty dynamiczne, czy też możemy spokojnie odczekać aż dana lokata się skończy. W tym drugim przypadku mamy szansę na większe zyski pod warunkiem, że nie zerwiemy lokaty przed czasem, ponieważ w takiej sytuacji, całe wypracowane przez nasz kapitał zyski przejdą na rzecz banku. Zatem rozważny wszelkie za i przeciw i wybierzmy idealną dla nas lokatę, która jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod inwestowania pieniędzy. Ponadto opcja ta cechuje się bardzo niskim czynnikiem ryzyka, co w obecnych uwarunkowaniach rynkowych jest niezmiernie ważne.
Category: general
Posted by: finansomania
Często życie stawia nas przed koniecznością zaciągnięcia długoterminowego, wysokiego kredytu w celu kupna własnego mieszkania. Nic dziwnego – w końcu koszty wynajmu mieszkania to zwykle tyle, co jedna rata kredytu, a każdy woli płacić za własnościowe mieszkanie, niż za możliwość mieszkania na czyimś terenie. Zanim podejmiemy decyzję, analizujemy mnóstwo ofert kredytowych wybierając tę najwłaściwszą. Często jednak sami nie wiemy, wśród jakich kredytów wybierać, czym się różni kredyt hipoteczny od kredytu na dowolny cel? Jaki będzie korzystniejszy przy kupnie mieszkania?

Otóż, kredyt hipoteczny zobowiązuje nas do zastawienia nieruchomości, na przykład tej, którą zamierzamy kupić. Jest to korzystny kredyt, którego głównym zabezpieczeniem jest hipoteka. Kredyt taki możemy wykorzystać nie tylko na kupno mieszkania, które pójdzie pod zastaw. Również mając własny dom możemy go zastawić, a przyznaną gotówkę przeznaczyć na dowolny cel, na przykład na spłatę innych kredytów.

Kredyt na dowolny cel może być udzielony nawet w większej kwocie, i jego podstawową zasadą jest to, że możemy go wykorzystać, zgodnie z definicją, tak jak nam się podoba. Nie musimy się określać, czy chcemy za te pieniądze wyremontować dom, kupić działkę, czy wyjechać na wakacje. W taki sposób możemy pożyczyć nawet około 200 tysięcy złotych! Takie rozwiązanie może być idealne dla osób, które mają już zaoszczędzonych trochę pieniędzy na lokacie, i potrzebują jedynie „dozbierać” pewną kwotę, na przykład do zakupu mieszkania. Wbrew pozorom, jest wiele takich osób, dla których kredyt hipoteczny to zbyt duże zobowiązanie, a inne kredyty nie zapewniają odpowiedniego komfortu, na przykład każąc deklarować się, na co ma zostać przeznaczony kredyt, czy wręcz przedstawiać dowody zakupu. Na szczęście nie musimy być biegli i obeznani w sprawach kredytów, jeśli myślimy o ich zaciągnięciu – banki posiadają specjalnych doradców kredytowych, których zadaniem jest darmowa pomoc wszystkim poszukującym idealnego sposobu finansowania swoich marzeń, do wyboru najwłaściwszej dla nich opcji. Decyzja o potrzebie zaciągnięcia kredytu zwykle przychodzi nam dość szybko – na przykład, gdy rysuje się przed nami oferta kupna okazyjnego mieszkania. Jednak określenie się co do rodzaju kredytu jest już bardzo trudne.