Archives

You are currently viewing archive for November 2014
Category: general
Posted by: finansomania
Kredytobiorca pragnie podpisywać z bankiem detalicznym umowę na jasnych, profesjonalnych zasadach. Banki detaliczne w tym punkcie są akurat mocno rygorystyczne. Muszą przestrzegać elementów związanych z prawem bankowym. Banki detaliczne nadzoruje poza tym Komisja Nadzoru Finansowego oraz Narodowy Bank Centralny. Niestety to wcale nie taka dobra wiadomość z punktu widzenia przeciętnego kredytobiorcy, ponieważ banki nie każdemu człowiekowi udzielą finansowania. Trzeba bowiem spełniać określone warunki, minimalizujące ryzyko poważnej instytucji finansowej. Warto rozumieć niektóre narzędzia do zabezpieczania interesów kredytobiorcy. W artykule ocenisz ich wartość i praktyczny aspekt zastosowania.

Duża odpowiedzialność leży po stronie przeciętnego kredytobiorcy

Standardowo kredytobiorca ponosi spore koszty w zakresie wzięcia dodatkowej gotówki z banku detalicznego. Kredytobiorca klasycznie płaci prowizję, uzależnioną zwyczajowo od kwoty zobowiązania. Możesz nawiązać szerszą współpracę z bankiem detalicznym i np. otworzyć w instytucji finansowej rachunek osobisty lub założyć minimalistyczną lokatę. Wtedy z dużym prawdopodobieństwem obniżysz ostateczną prowizję. W bankach detalicznych oprocentowanie nominalne kredytu nie może wynosić więcej niż wynoszą ustalenia Narodowego Banku Polskiego. Banki detaliczne nie mogą w porównaniu do sektora pozabankowego tworzyć dodatkowych, dziwnych opłat, wprowadzających ludzi do spirali zadłużenia. Z tego powodu współpraca z bankiem to pewność, bezpieczeństwo, doradztwo merytoryczne. Jeżeli bank podnosi większe ryzyko będzie chciał ubezpieczyć dodatkowo kredyt gotówkowy lub nawet zmusi cię do podpisania weksla. Uważaj na weksle, ponieważ w momencie braku spłaty kredytu bank może wpisać do weksla dowolną kwotę i domagać się jej zwrotu. Tak przynajmniej wygląda wersja uproszczona tego narzędzia.

Masz do dyspozycji wiele profesjonalnych narzędzi optymalizujących kredyt gotówkowy

Masz problemy z płynnością gospodarstwa domowego i jednocześnie spłacasz kredyt? Poproś bank o zorganizowanie wakacji kredytowych, podpisz aneks do umowy, zapewnij sobie konsolidację lub refinansowanie zobowiązania. Uprzedzaj instytucję finansową o kłopotach, a doradcy zupełnie inaczej na ciebie spojrzą. Banki mają do czynienia na co dzień z takimi sytuacjami i nie lubią, kiedy problemy zgłaszane są w ostatniej chwili. To po prostu działa na twoją niekorzyść. Poza tym daj sobie czas na porównanie wszystkich ofert kredytów gotówkowych w bankach. Oceniaj je pod względem RRSO, własnych możliwości dochodowych, dodatkowych warunków. Przygotuj też na wszelki wypadek plan awaryjny, gdyby jednak nastąpiły kłopoty finansowe. Uczciwość i analiza kredytowa popłacają. Artykuł zapewnił ci profesjonalną wiedzę ekonomiczną o technikach optymalizacji kredytów gotówkowych. Czy wykorzystasz ten potencjał praktycznie? Nigdy nadmiernie nie ryzykuj, jeżeli chodzi o szybkie pożyczki.
Category: general
Posted by: finansomania
Banki udzielające kredytów gotówkowych oferują dodatkowo inny produkt finansowy jakim jest ubezpieczenie kredytu gotówkowego. Takie ubezpieczanie obecnie oferuje każdy bank. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego może być dobrowolne bądź obowiązkowe przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy. Zobacz ten naprawdę dobry artykuł o finansach.

Co to tak właściwie jest ubezpieczenie kredytu gotówkowego? Dla banków jest na pewno forma zabezpieczenia. Bardzo często banki zmniejszają kwotę oprocentowania dla kredytów gotówkowych które zostaną ubezpieczone. Inną gratyfikacją dla klientów ubezpieczających kredyt gotówkowy jest zmniejszenie prowizji przez bank udzielający kredytu.

Kolejną interesującą sprawą jeżeli chodzi o ubezpieczenia kredytów gotówkowych jest to co one obejmują. Najczęściej polisy ubezpieczeniowe dodawane przy kredycie gotówkowym obejmują zgon, w tym zgon z powodu nieszczęśliwego wypadku, trwałą niezdolność do pracy, utratę pracy, czasową niezdolność do pracy, pobyt w szpitalu. Aby uzyskać świadczenie wynikające z ubezpieczenia wystarczy wypełnić wniosek o wypłatę świadczenia i dostarczyć go osobiście, bądź przez osoby trzecie do ubezpieczyciela. W pewnych przypadkach ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, takimi przypadkami są: wypadek, zgon pod wpływem alkoholu, udział w aktach wandalizmu, terroryzmu, brak uprawnień do kierowania pojazdem, gdy wypadek zdarzył się podczas kierowania takim pojazdem.

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze ubezpieczenia porównajmy dostępne rodzaje ubezpieczeń. Wskazana jest dokładna analiza i porównanie poszczególnych elementów oferowanego ubezpieczenia. Taka analiza pozwoli dobrać rodzaj ubezpieczenia kredytu gotówkowego do indywidualnych potrzeb. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego to dbanie o swoje własne bezpieczeństwo. W życiu nie da się przewidzieć niektórych sytuacji na które możemy być narażeni. Tego typu ubezpieczenie chroni zarówno nas jak i naszych najbliższych przed tego typu niespodziewanymi wydarzeniami. Koszt takiego ubezpieczenia zależny jest od wielkości zaciągniętego kredytu gotówkowego, okresu jego spłaty, jest to kwestia ustalana indywidualnie dla każdej umowy kredytowej. Zapłata za takie ubezpieczenie jest przeważnie doliczana do rat kredytu gotówkowego.