Archives

You are currently viewing archive for December 2014
Category: general
Posted by: finansomania
Kredyt gotówkowy to jedna z najpopularniejszych metod zdobycia środków na dowolny cel, obojętnie, czy będzie to zakup nowego sprzętu AGD, wyjazd wakacyjny, czy wyprawka szkolna dla dziecka. Ofertę takiego kredytu bez problemu znajdziemy w każdym banku. Jest to przede wszystkim kredyt przeznaczony dla indywidualnych konsumentów, ale banki posiadają w swojej ofercie również specjalne kredyty gotówkowe dla firm. Dla tych ostatnich kredyt taki może być przeznaczony albo na cele inwestycyjne, czyli na rozwój firmy, np. poprzez zakup nowych maszyn, czy aparatury, albo też na cele obrotowe, czyli na bieżące wydatki firmy. Często banki mają zróżnicowana ofertę i mają osobne propozycje dla firm małych, średnich i dużych, a przez to lepiej są one dopasowane do specyfiki działania każdej z nich. Jeżeli zaś chodzi o kredyty gotówkowe dla klientów indywidualnych, to również są one na tyle zróżnicowane pod względem warunków spłaty, czy kosztów, że łatwiej wybrać coś najlepiej pasującego do swoich potrzeb. Dodatkowo zarówno firmy, jak i osoby indywidualne w wielu przypadkach mają możliwość negocjacji warunków kredytu, przez co jego dopasowanie i zoptymalizowanie pod danym katem może być jeszcze lepsze.

Ważne parametry kredytu

Każdy kredyt ma swoje cechy, które można nazwać też jego parametrami. Od ich doboru zależeć będzie ile kredyt będzie kosztował i czy jego spłata będzie uciążliwa. Do najważniejszych należą parametry związane z kosztami kredytu. Głównym składnikiem tych kosztów jest oczywiście oprocentowanie. Jest ono różne w różnych bankach, ale wiele będzie też zależeć od tego, jaką opcję sami wybierzemy. Mamy bowiem do wyboru oprocentowanie stale lub zmienne, tak, jak w przypadku lokat. Stale oprocentowanie jest niezależne od zmian stóp procentowych i przez cały okres spłaty obowiązuje jego nominalna wartość z dnia zawarcia umowy. Z kolei oprocentowanie zmienne może być wyższe jeśli wartość stóp procentowych zostanie podwyższona lub też może być mniejsze w przypadku jej obniżenia. Wybór takiego oprocentowania jest więc ryzykowny, ale daje też szansę na niższe odsetki. Jeśli zaś chodzi o komfort spłaty, to tu również istnieje możliwość wyboru bardziej komfortowego w danej sytuacji. Pierwszy rodzaj to kredyt z równymi ratami. Wtedy raty te mają taką samą wartość przez cały okres spłaty. Jeżeli zaś zostanie wybrany kredyt z ratami malejącymi to odsetki naliczane będą tylko od tej części kapitału, która pozostała do spłacenia. To zaś naturalnie spowoduje, że odsetki będą coraz niższe, więc i niższe będą kolejne raty. Jednak trzeba pamiętać, że raty początkowe w takim wypadku będą większym obciążeniem. Oprócz oprocentowania w skała kosztów kredytu wchodzą również jeszcze inne opłaty. Najważniejsza z nich jest opłata prowizyjna. Jest to opłata jednorazowa o wysokości około kilku procent. Czasem jednak banki redukują ją do zera, przez co oferta kredytowa staje się jeszcze bardziej korzystna. Ważne jest również rozłożenie rat w czasie oraz ich wysokość i ilość.
Category: general
Posted by: finansomania
Kredyt hipoteczny, jest kredytem mieszkaniowym, zaciąganym zawsze na zakup jakiejś nieruchomości. Taki produkt jest w ofercie wielu banków, i zaciągany jest na dłużysz okres czasu czyli nawet na kilkanaście lat. Taki kredyt, jaki oferują nasze instytucje finansowe może być brany także w obcej walucie, nie koniecznie mysi to być w złotówkach. Walutę wybiera sił tak, by jego warunki były najbardziej korzystniejsze. Kredyty hipoteczne, możemy podzielić na różne rodzaje czyli może to być kredyt mieszkaniowy na zakup domu, mieszkania czy innej nieruchomości, kredyt budowano hipoteczny czyli brany jest on w celu wybudowania nieruchomości, ta formą pożyczki przeważnie wypłacana jest w kilku transzach w zależności od tego jak idą postępy w budowie, a także może to być pożyczka hipoteczna, czyli kredyt nie związany z nieruchomością, brany na zupełnie inne cele. Nim weźmiesz kredyt mieszkaniowy, wejdź na http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/ i zobacz gdzie dostaniesz lepszą ofertę oraz na co uważać.

Taki kredyt gotówkowy jest dość ciężki do uzyskania, banki przeważnie bardzo dokładnie sprawdzają, wypłacalność klienta z tego względu, iż kwoty są bardzo wysokie i ryzyko niespłacania jest też duże. Składając taki wniosek placówki bankowe i tak zażądają zapewne od nas innych zabezpieczeń w postaci weksla, poręczenia cywilnego, czy właśnie w postaci tej nieruchomości pod którą będziemy go brać. Często, także brana jest pod uwagę blokada środków na koncie klienta, czy też poręczenie innej osoby, która posiada dużą zdolność kredytową. W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje sił właśnie na taki kredyt, ze względu na to, iż w ten sposób najłatwiej można kupić czy wybudować dom , jednak trzeba też liczyć sił z konsekwencjami, gdyż ten wieloletni dług także ma odsetki, które będziemy spłacać. Oprocentowanie zazwyczaj nie jest duże, jednak naliczane przez cały okres płacenia rat, podliczając to uzbiera sił nie mała sumka. Kredyty hipoteczne, ostatnimi czasy cieszą sił dużą popularnością, właśnie w walucie obcej. Przeważnie wybierany jest frank szwajcarski, gdyż koszt i raty są wtedy dużo mniejsze, lecz to też zależy od aktualnego jego kursu.