Archives

You are currently viewing archive for January 2015
Category: general
Posted by: finansomania
W nagłej potrzebie finansowej najprościej jest udać się do rodziny bądź znajomych. Czasami jednak trudno przyznać się przed najbliższymi do tego, że sobie nie radzimy. Często też nie mamy do kogo udać się po pożyczkę. Wstydu i upokorzenia można uniknąć korzystając z oferty banków. Potrzebujesz gotówki to kliknij tutaj i poszukaj najlepszej oferty.

Banki to przecież instytucje wyspecjalizowane w udzielaniu oprocentowanych pożyczek. Instytucjom tym zależy na jak największej sprzedaży swoich produktów. Im wyższa kwota udzielonego kredytu gotówkowego tym wyższa prowizja, odsetki oraz inne opłaty. Z całą pewnością przedstawiciel banku będzie namawiał Klientów do zaciągnięcia maksymalnej sumy pieniędzy. Spora kwota zobowiązania przekłada się na konieczność wykupienia drogiego ubezpieczenia. Dlatego zanim udamy się do banku musimy dokładnie wiedzieć jaką kwotę chcemy zaciągnąć. Musimy być również odporni na wszelkie namowy przedstawiciela bankowego. Bierzmy tylko tyle ile rzeczywiście potrzebujemy.

W poszukiwaniu interesującej oferty kredytowej zawsze dobrze jest sprawdzić ofertę banku, w którym posiadamy konto. Stały klient korzystający z innych produktów jest dla banku klientem godnym zaufania. Dla bankowców to też wygodne rozwiązanie. Będą oni mieli swobodny wgląd w historię kredytową wnioskodawcy, sprawdzą czy do tej pory nie miał problemów ze spłatą, jakie zarobki uzyskuje. Korzyści z tego rozwiązania wiążą się głównie z niższym oprocentowaniem dla stałych Klientów.

Wyższa kwota kredytu gotówkowego zawsze przekłada się na dłuższy okres kredytowania. Im dłużej spłacamy zobowiązanie tym wyższe będą odsetki oraz pozostałe opłaty. Zaciągajmy więc mniejszą kwotę na krótszy okres kredytowania. Jeśli też to możliwe lepiej unikać ubezpieczenia. Musimy mieć bowiem świadomość, że banki posiadają intratne umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Za każdy sprzedany pakiet otrzymują od towarzystwa ubezpieczeniowego prowizję. Polisa z reguły chroni kredytobiorcę przed wystąpieniem zdarzeń losowych jak choroba czy zwolnienie z pracy. By zachęcić klientów do korzystania z ubezpieczenia banki oferują niższe a co za tym idzie atrakcyjniejsze oprocentowanie. Może być ono nawet o trzy punkty procentowe niższe. Na tego typu promocje trzeba być jednak wyczulonym. Po zliczeniu wszystkich kosztów okazuje się, że lepiej jest zaciągnąć zobowiązanie z normalnym oprocentowanie bez ubezpieczenia. Koszt ubezpieczenia może być na tyle wysoki, że „zje“ korzyści osiągnięte poprzez niższe oprocentowanie. Jak widać więc nawet najkorzystniejsze ofercie kredytu gotówkowego należy przyjrzeć się z każdej strony.
Category: general
Posted by: finansomania
Dla wielu klientów banków ważne jest, by kredyt gotówkowy móc pozyskać w krótkim okresie czasu. Czas uzyskanie kredytu zależy przede wszystkim od tego w jakim banku kredyt będzie pozyskiwany. Najszybciej można uzyskać kredyt za pośrednictwem banku, w którym posiada się ROR lub inny rachunek bankowy. Jeszcze łatwiejszą drogę przy uzyskiwaniu kredytu mogą przejść klienci, którzy posiadają rachunek bankowy, na który wpływają dochody z pracy. Bank w ten sposób ma wgląd o wysokości uzyskiwanych dochodów w sposób regularny, co pozwala bankom wyliczyć zdolność kredytową bez konieczności przedstawiania przez klientów zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, czy rachunków przy uzyskiwaniu dochodów z innych źródeł. Posiadając rachunek bankowy w danym banku klient nie musi również przedstawiać dokumentów potwierdzających tożsamość, które przedstawiają już w momencie zakładania rachunku bankowego.

Przy wybieraniu kredytu gotówkowego dobrym rozwiązaniem jest sprawdzanie różnych ofert. Bardzo często można znaleźć bardzo korzystne warunki kredytowania przy ofertach banków, które oferowane są w promocjach. Promocja na kredyt gotówkowy to z jednej strony różne dodatkowe warunki, z których może korzystać klient. Bardzo często promocje kierowane są do określony grup zawodowych, które mogą korzystać z niższego oprocentowania kredytu, czy prostszej formy uzyskania kredytu. Promocje bywają również kierowane do wszystkich klientów na rynku bankowym.

Obecnie w Internecie działa coraz większa liczba dużych, profesjonalnych portali finansowych. Korzystać można również z porównywarek kredytów, co znów pozwala na szybkie sprawdzanie ofert poszczególnych banków i wykonanie analizy porównawczej. Takie portale sprawiają, że porównanie najważniejszych warunków kredytu gotówkowego dostępnego na rynku bankowym w danym momencie nie zajmuje więcej, niż kilkanaście minut.

Najlepszym rozwiązaniem przy staraniu się o kredyt gotówkowy, który chce się uzyskać w krótkim czasie jest skorzystanie z ofert banku lub banków, w których posiada się rachunek bankowy. Obecnie banki coraz częściej poprzez swoje serwisy internetowe zapewniają również uproszczone wersje uzyskiwania kredytów gotówkowych również dla osób, które nie są klientami danego banku. Bank w takim przypadku wymaga przedstawienia dokumentów takich jak zaświadczenie o dochodach czy wyciągu z rachunku bankowego w formie skanu, który można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej czy portalu bankowego. W ten sposób klient nie musi udawać się do oddziału banku a wszystkie formalności załatwiane są w pełni za pośrednictwem Internetu.
Category: general
Posted by: finansomania
Co to jest ubezpieczenie kredytu gotówkowego, z czym się wiąże i czy zawsze jest opłacalne? Starając się o kredyt gotówkowy spotykamy się często z dodatkowym produktem oferowanym przez banki. Banki oferują ubezpieczenie kredytu gotówkowego, czasami jest to kredyt dobrowolny, a czasami zawarcie umowy ubezpieczenia kredytu jest warunkiem otrzymania kredytu. Banki bardzo często zachęcają do tego by zawrzeć umowę ubezpieczeniową dla kredytu gotówkowego poprzez obniżenie oprocentowania kredytu gotówkowego, obniżenia kwoty prowizji. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego jest dla banku w którym dostaniemy kredyt gotówkowy dodatkową formą zabezpieczenia jego spłaty. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego najczęściej dotyczy takich sytuacji jak utrata pracy przez kredytobiorcę, utrata zdrowia i życia. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego stanowi zabezpieczenie spłaty rat kredytowych, czasami banki zamiennie za ubezpieczenie kredytu gotówkowego wymagają dwóch, a nawet trzech żyrantów. W dzisiejszych czasach nie jest łatwo znaleźć osoby, które chciałyby taki kredyt gotówkowy nam podżyrować , no chyba , że mamy mamę emerytkę z solidną emeryturą.

Czy ubezpieczenie kredytu gotówkowego tak naprawdę opłaca się osobie biorącej kredyt? Z pewnością takie ubezpieczenie daje poczucie bezpieczeństwa w przypadku niespodziewanych sytuacji życiowych, takich jak długotrwała choroba, wypadek, utrata stałych źródeł dochodu. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego nie jest jednak za darmo, ono kosztuje. Tak naprawdę poprzez zakup tego rodzaju ubezpieczenia zapewniamy sobie poczucie bezpieczeństwa. Banki zachęcają do zawarcia umowy o kredyt gotówkowy z opcją ubezpieczeniową. Żeby oferta tego rodzaju kredytów gotówkowych była bardziej interesująca obniżają oprocentowanie oraz swoją prowizję. Jak zawsze przed zawarciem i podpisaniem jakiejkolwiek umowy kredytowej przeczytajmy uważnie wszystkie jej warunki. W ogólnych warunkach ubezpieczenia zawarte są wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zakresu umowy ubezpieczeniowej. Sprawdźmy na jakich zasadach będzie działało ubezpieczenie na przykład czy w wypadku naszej śmierci ubezpieczyciel pokryje całość naszego zobowiązania, oraz jaka jest lista chorób objętych ochroną ubezpieczeniową.