Archives

You are currently viewing archive for February 2015
Category: general
Posted by: finansomania
Pragniesz wziąć kredyt? Potrzebujesz szybko pieniędzy? Najlepszym rozwiązaniem jest wnioskowanie do banku o kredyt gotówkowy. Jednak czy placówka finansowa, chętnie i szybko udzieli Ci wsparcia finansowego? Zanim udasz się do banku warto zapoznać się z kilkoma istotnymi informacjami dotyczącymi kredytów gotówkowych i zasad ich przyznawania, a ranking kredytów to tylko tutaj, bardzo pomocne narzędzie pomocne przy wyborze oferty.

W środowisku ludzi pragnących podjąć kredyt gotówkowy największą niepewność budzi fakt tak zwanej „zdolności kredytowej”. Nie ważne jaka kwotę pragniesz dostać, zawsze musisz posiadać stałą pracę, która przynosi ci stosunkowo duży dochód. Inaczej, żaden bank nie udzieli ci kredytu. Jeśli bank ocenił twoją zdolność pozytywnie to bardzo dobrze. Możesz dostać kredyt. Warto jednak samemu się zastanowić czy twoje wydatki w życiu codziennym nie przekraczają twoich zarobków. Jeśli dużo wydajesz, to kredyt gotówkowy jeszcze pogorszy twoją sytuację. Żaden pracownik banku nie określi naszego stylu życia. Zastanówmy się czy nie lepiej ograniczyć wydatki, jeśli po prostu mamy skłonność do otaczania się luksusem.

Klientom, wnioskującym o kredyt gotówkowy, wydaje się że przedłożenie zaświadczenia o zarobkach wystarczy dla Banku i pieniądze zostaną ekspresowo wypłacone. Procedura oceny zdolności kredytowej nie jest tak szybka i łatwa jak może się wydawać. Bank zwraca się z zasięgnięciem informacji do BIKU czyli Biura Informacji Kredytowej oraz KRD- Krajowego Rejestru Długów. dzięki czemu pozna historię kredytową kredytobiorcy i ewentualne zadłużenie. Brak spłat poprzednich zobowiązań finansowych, lub nieterminowe wpłaty, mogą spowodować odrzucenie wniosku. Kredyt gotówkowy nie zostanie wypłacony, Poniewież dla banku nie będziesz wiarygodnym klientem. Jaką ma mieć pewność, że spłacisz kredyt?

Bank, zanim przyzna kredyt, prosi zainteresowanego o przedstawienie dochodów. Dochody te muszą być ściśle udokumentowane. Osoby zatrudnione na stałe przedkładają w placówce finansowej zaświadczenia o dochodach, wystawiane przez przedsiębiorstwo, w którym są zatrudnione. Takowe wystawia pracodawca na specjalną prośbę pracownik. Warto zauważyć, że im większy dochód tym chętniej bank udzieli ci wsparcia finansowego, zaś kwota o którą się ubiegasz może być znacznie większa. Do stałych dochodów oprócz pracy zalicza się renty oraz emerytury. Kredyt gotówkowy może zatem dostać także rencista lub emeryt, ponieważ odnotowują stałe wpłaty na konto. Te osoby składają do oddziału Banku dokument potwierdzający odebranie renty/emerytury (tak zwany odcinek renty/ emerytury). Jeśli mowa o indywidualnych przedsiębiorcach ubiegających się o kredyt, to Bank wymaga od nich przede wszystkim okazania dokumentów z US (urzędu skarbowego). Kredytodawca (czyli bank) w większości przypadków żąda udokumentowania dochodów za okres ostatnich trzech miesięcy, jednakże w wyjątkowych przypadkach nawet za ostatni rok. Warto zatem trzymać wszystkie dokumenty gdzieś w zasięgu ręki, bo kiedyś mogą się przydać.
Category: general
Posted by: finansomania
Oszczędzanie, ależ popularny temat, nie jedna osoba się zdecydowała i bardzo dobrze. Oznacza, że jest jednak ta świadomość, że zabezpieczyć się na przyszłość jest opłacalnym krokiem. Czy ktoś wie co niesie przyszłość, dziś można funkcjonować na wysokim poziomie, a jutro wszystko może się odmieć, a więc trochę grosza na tak zwaną czarną godzinę nie zaszkodzi. Możliwości dziś przecież nie brakuję, zarabia się ciekawe kwoty, a więc odkładanie nie jest żadnym obciążeniem, a po kilku miesiącach zauważa się dosadną sumkę, plus oprocentowanie. Chodzi tu oczywiście o otworzenie lokaty bankowej, oszczędzanie samodzielnie zazwyczaj kończy się fiaskiem, ponieważ osoba tak naprawdę ciągle musi walczyć sama ze sobą. Zamrożenie pieniądza w banku na określony czas to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Lokata standardowa bez wątpienia jest jedną z lepszych propozycji. Przede wszystkim dla każdego, nie ma żadnych wytycznych, już niski kapitał pozwala na rozpoczęcie odkładania pieniądza. Niektórzy nie mają za wielu oszczędności, lecz pragną coś odłożyć na tak zwaną czarną godzinę, a więc takie rozwiązanie jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Inni po prostu wykorzystując lokatę standardową pragną zapoznać się lepiej z tematem, sprawdzić czy takie zamrażanie pieniądza jest bezpieczne oraz opłacalne. Poprzez wykorzystanie Internetu także można śmiało otworzyć lokatę, jest to najmłodsza, lecz jak najbardziej popularna oferta pod tytułem e-lokata. Kiedy formalności realizowane są tylko i wyłącznie za pomocą sieci to oprocentowanie zagwarantowane jest wyższe niż przy pierwszej, tj. standardowej. Zmienność oprocentowania, o tym też się słyszy, tak jest w przypadku lokaty bankowej dynamicznej. Propozycja tylko i wyłącznie dla stałych klientów, ponieważ jest szansa jeszcze dodatkowo zarobić. Taka transakcja dzieję się raz na kwartał, rocznie, zależy od banku. Poza tym przy takim oszczędzaniu pieniądza właściciel kapitał ma nieograniczony. Dostęp do środków. Przy nocnej również można obcować z pieniędzmi, lecz tylko w ciągu dnia, z tego względu, że nocą kapitał zarabia na swoje utrzymanie, wtedy to jest solidne odkładanie grosza. Lokata rentierska i negocjowana jest idealna dla zamożnych klientów, ponieważ mowa jest tu o wyłożeniu potężnego kapitału. Kiedy ten jest konkretny, wtedy też można liczyć na ciekawe zyski. To jest na przykład przy rentierskiej, czyli wpłata na konto klienta samych odsetek, procent od głównego kapitału, niektórzy tylko z tej sumy mają zapewnione godne życie. Najczęściej jest to przelew każdego miesiąca, świetne zabezpieczenie, zastrzyk finansowy. Kiedy umowa z jakichś okoliczności jest zerwana, wtedy to wszystko dokładnie jest księgowane, odsetki pobrane z wyłożonego kapitału. Lokata negocjowana, tu za wiele nie można powiedzieć, ponieważ warunki umowy określa się zazwyczaj po rozmowach klienta z bankiem. Ten może śmiało przedstawić swoje oczekiwania, przecież dysponuję konkretną sumą, a tacy są szanowani.