Archives

You are currently viewing archive for April 2015
Category: general
Posted by: finansomania
Lokaty spełniają bardzo wiele funkcji. Są one doskonałym sposobem na ulokowanie naszych pieniędzy. Dzięki nim nie trzeba trzymać pieniędzy w domu i co ważne można na takim ulokowaniu pieniędzy zarobić. Zarobkiem tutaj są odsetki. W domu trzymanie pieniędzy jest dosyć ryzykowne. Może dojść do włamania i stracimy oszczędności swojego życia. Wpłacając pieniądze na lokatę są one na niej bezpieczne i do tego wszystkiego uzyskamy dodatkowy zysk w postaci odsetek. Bezpieczeństwo naszych pieniędzy to jedna z zasadniczych funkcji jakie spełniają lokaty. Z tą myślą zostały one wymyślone przez banki i jak widać było to trafne przedsięwzięcie bo działa do dziś dnia bez najmniejszych zarzutów. O wiele łatwiej jest założyć lokatę jeśli ma się w danym banku indywidualne konto bankowe. Większość banków ma specjalne oferty dla stałych klientów dlatego warto przed wyborem lokaty założyć konto. Jego założenie jest banalnie proste. Wystarczy udać się do banku, wypełnić wniosek i od razu mamy swoje konto, na które mogą wpływać nasze pieniądze. Za jego pośrednictwem można również opłacać rachunki i przechowywać środki pieniężne.

Funkcje kont bankowych.

Konta bankowe są niezbędne do obracania transakcjami gotówkowymi bezgotówkowymi. Samo konto nie jest sposobem na zarabianie. Trzeba połączyć z nim lokatę, aby można było uzyskać dodatkowe pieniądze. Lokata bankowa jest pewnego rodzaju portfelem. Wkłada się do niej pieniądze, ale w przeciwieństwie do portfela po okresie zakończenia lokaty wyciągamy z niej większą sumę pieniędzy. Odsetki naliczane są od sumy jaką włożymy na lokatę, a także według oprocentowania jakie zaoferuje nam bank. Po skończeniu okresu lokowania pieniędzy na lokacie bank odda nam całą sumę, która dodatkowo zostanie powiększona o odsetki. Nic nie tracimy, a możemy jedynie zyskać. Nasze pieniądze będą bezpieczne, uda nam się zarobić i tym samym zyskamy dodatkowe pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć na dowolnie wybrany przez nas cel. Czy można chcieć czegoś więcej.

Zalety lokat bankowych.

Jedną z zalet lokaty bankowej jest to iż jest ona objęta ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oznacza to, że w przypadku, kiedy bank zbankrutuje my nie utracimy pieniędzy jakie zostaną ulokowane na lokacie. Otrzymamy za zaistniałą sytuację pewnego rodzaju rekompensatę w postaci odszkodowania. Bardzo dobrze, że mamy takie gwarancje. Nie podejmujemy ryzyka wpłacając pieniądze na lokacie. Możemy czuć się bezpiecznie, że nasze pieniądze nie znikną z lokaty bezpowrotnie. Bez takiej gwarancji wiele osób nie zdecydowałoby się na ulokowanie pieniędzy na lokacie. Jeśli zamiast zarobić mogliby tracić woje pieniądze, nikt nie chciałby w żaden sposób ryzykować. Banki mają w ofercie całą masę najróżniejszych lokat bankowych. Bez problemu wybierzemy taką, która będzie w naszym przypadku najbardziej trafna. Warto poszukać i posprawdzać jakie są oferty, aby po wpłaceniu pieniędzy na lokatę nie żałować swojej decyzji.
Category: general
Posted by: finansomania
Na rynku finansowym istnieje bardzo wiele możliwości, jeśli mamy potrzebę aktywnego oszczędzania. Dla osób posiadających znaczny kapitał i nie bojących się podjąć ryzyka, ale i mających spore doświadczenie, opłacalne może być inwestowanie w złoto czy gra na giełdzie. Popularne są też zwykłe konta oszczędnościowe, które dają pewny, stosunkowo niewielki zysk, klient ma też stały dostęp do swoich pieniędzy. Jeśli jednak ktoś chce zdeponować pewną sumę do banku na stałe i nie zajmować się nią przez dłuższy czas, wówczas powinien rozważyć założenie lokaty bankowej. Szukasz dobrego kredytu, nasza strona internetowa pomoże Ci wybrać najlepszą opcję. Tutaj dostaniesz najlepsze oprocentowanie lokat bankowych jakie możesz dostać w sieci.

Praktycznie każdy bank oferuje swoim klientom lokaty. Jest to narzędzie bankowe, którego działanie polega na zawarciu przez klienta umowy z bankiem. Klient powierza bankowi pewną sumę pieniędzy na określony czas, a bank w tym czasie obraca nimi, wypracowując odsetki. Po upływie czasu trwania lokaty pieniądze są zwracane klientowi z zyskiem. Oprocentowanie lokat jest bardzo różne, rzadko zdarza się wyższe niż np. 4%, a i wtedy często jest ono w skali roku. Warto więc przeliczyć, czy reklamowana i głośna lokata rzeczywiście jest tak opłacalna, jeśli nie mamy zamiaru zakładać jej na rok czy dwa, a na przykład jedynie na pół roku lub kwartał. Oprocentowanie lokat jest też stałe lub zmienne. Stałe oznacza równą stopę oprocentowania, gwarantowaną przez cały czas trwania lokaty, zmienne zaś, że może ono ulec zmianie w trakcie trwania lokaty, może ulec zmniejszeniu lub też bardziej korzystnemu zwiększeniu. O szczegóły należy dowiedzieć się przed zawarciem umowy, aby nie czuć się oszukanym.

Lokata terminowa należy do najbardziej popularnych lokat. Zwana jest też tradycyjną, gdyż rozważając jej założenie, należy wziąć pod uwagę jedynie kilka stałych czynników. Przede wszystkim należy wybrać, na jaki czas jesteśmy gotowi zadysponować pieniądze – miesiąc, rok, a może dłużej. Następnie przeliczyć, który bank w danym momencie oferuje najbardziej korzystne oprocentowanie, bo może okazać się, że różnice u konkurencji są znaczne. Duży wpływ ma również kwota, jaką klient dysponuje. Im jest ona wyższa, tym oczywiście odsetki będą wyższe. Jeśli chcemy wpłacić znaczną sumę i naprawdę nie chcemy z niej korzystać, tylko pozwolić jej na siebie pracować przez wiele lat, warto dowiedzieć się, czy wybrana lokata jest odnawialna czy nie. W takim przypadku może się ona automatycznie uruchamiać natychmiast po zakończeniu trwania poprzedniej, a my nie musimy zaprzątać sobie głowy czasem jej zakończenia. Warto skorzystać z tej możliwości i pozwolić naszym oszczędnościom rosnąć.

Bardzo ciekawą propozycją lokaty, która z oczywistych względów jest nieco mniej popularna, jest lokata rentierska. Niewiele osób jest w stanie spełnić podstawowy jej warunek, aby rzeczywiście okazała się opłacalna – należy na nią wpłacić zdecydowanie pokaźną sumę pieniędzy. Lokata rentierska jest rozwiązaniem dla osób, które na przykład wygrały dużo pieniędzy na loterii. Jak nazwa wskazuje, założyciel takiej lokaty żyje jak rentier, ale z odsetek. Odsetki bowiem są wypłacane klientowi regularnie, na przykład co miesiąc, niczym dodatkowa wypłata, a nie dopiero jako całość po zakończeniu czasu trwania lokaty. Łatwo jednak policzyć, że aby otrzymywać równowartość średniego wynagrodzenia przy oprocentowaniu powiedzmy 3%, wpłacona suma musi być naprawdę spora. Niemniej jednak, z pewnością są osoby, dla których to narzędzie bankowe będzie idealne. Jak widać więc, oferta banków jest zróżnicowana, a to przecież tylko wycinek rzeczywistych propozycji.