Archives

You are currently viewing archive for August 2015
Category: general
Posted by: finansomania
Lokata bankowa a może konto oszczędnościowe? Co bardziej się opłaca? To już zależy od nastawienia osoby zainteresowanej, czego oczekuje od danej propozycji. Propozycje te mają swoje cechy szczególne, zatem warto się dokładnie z tym zapoznać. Konto oszczędnościowe jest wyborem klientów, którzy tylko na krótki okres chcą odłożyć pieniądze, zwyczajnie nie chcą ich trzymać w domu, w tym przypadku nie powinien więc dziwić fakt, że oprocentowanie również nie zachwyca. Pozytywnym aspektem jest to, że w każdej chwili można wypłacić środki, ponieważ jest stały dostęp do konta oszczędnościowego.

Konto oszczędnościowe tak naprawdę jest alternatywą lokat bankowych, które mogą pochwalić się dużą frekwencją użytkowników. Powodem bez wątpienia jest wysokie oprocentowanie., ciekawe warunki umowy, oraz szeroka propozycja. Każdy może przeanalizować lokaty bankowe i wedle własnego życzenia znaleźć najlepszą do indywidualnych potrzeb.

Lokata standardowa budzi zainteresowanie, mimo że tu za dużo nie można zarobić. Nie o to jednak chodzi, raczej o zapoznanie się z tą formą oszczędnością, pobranie wiadomości na temat lokat. By stać się klientem nie potrzebny jest duży kapitał, wystarczy 500zł żeby otworzyć lokatę standardową i liczyć na oprocentowanie, może nie jest ono wysokie, ale to zawsze jakieś dodatkowe pieniądze. Standardowa jest krótkoterminowa ale to jest wystarczający czas by pobrać najcenniejsze wskazówki dotyczące oszczędności tak, aby z czasem dobrać idealną do swoich potrzeb propozycję. Lokata nocna jest interesująca z tego względu, że dane finanse zarabiają na siebie późną porą, a w ciągu dnia jest do nich pełen dostęp rzecz jasna z określonym limitem. Każdy ruch klienta jest dokładnie księgowany, bo przecież bank dba o swoje interesy. Lokata nocna zbiera zwolenników i nic dziwnego, to ciekawe rozwiązanie oszczędnościowe. Takim też może być e-lokata, gdzie wszystkie formalności można szybko zrealizować za pośrednictwem Internetu. Gdy rzeczywiście wybrana jest tylko i wyłącznie droga wirtualna, wtedy to jest zapewnienie o wyższym oprocentowaniu niż by to było podczas bezpośrednich wizyt w banku. Lokata dynamiczna jest znana ze zmiany oprocentowania, jest to doskonała propozycja dla wiernych klientów. Przywilejem jest dodatkowy zarobek jak również dostęp do środków. Taka zmiana oprocentowania realizowana jest kwartalnie, albo też raz w roku, to już zależy od sytuacji, która panuje w środowisku finansowym. Lokata rentierska oraz negocjowana jest doskonała dla zamożnych klientów, ponieważ poprzez solidny kapitał można dodatkowo zarobić. Rentierska znana jest z wypłacanych zazwyczaj raz na miesiąc odsetek. Kiedy główny kapitał jest wysoki naturalne jest też to, że odsetki są satysfakcjonujące. Niektórzy żyją na godnym poziomie tylko i wyłącznie z tego dodatkowego zastrzyku finansowego. Lokata negocjowana zależy od rozmów osoby zainteresowanej z dana instytucją bankową. Kiedy klient jest odpowiednio przygotowany, posiada solidne argumenty to też jest ogromne prawdopodobieństwo wywalczenia atrakcyjnej wysokości oprocentowania oraz czasu trwania lokaty.

Lokata bankowa i konto oszczędnościowe to oferty mające swoich zwolenników. Najważniejsze jest to, że w ogóle ówczesne pokolenie musi o zabezpieczeniu się na przyszłość, czyli jest odpowiedzialne podejście i zabezpieczenie na kolejne dni. Nigdy przecież nie wiadomo co niesie przyszłość, zawsze lepiej jest mieć taką rozerwę finansową. Grunt, aby świadomie wybrać, przebadać wszystkie za i przeciw i podjąć obiektywną decyzję. Jednym z kolejnych produktów jakie chcę zaprezentować jest porównywarka kredytowa www.17bankow.com.
Category: general
Posted by: finansomania
Kiedy nasza firma posiada nadwyżki pieniężne najlepiej ulokować je tak, aby same na siebie pracowały. Pozwala nam to w trudnych czasach na korzystanie z tych nadwyżek, co eliminuje potrzebę zaciągania kredytów na firmę. Nadwyżki finansowe firmy to nic innego jak środki pieniężne, które mogą być wykorzystane na rozwój finansowy naszej firmy, zwiększenie naszych dochodów czy też spłatę wcześniej zaciągniętego kredytu. Nadwyżki finansowe firmy pochodzą z działalności operacyjnej, inwestycyjnej i finansowej naszej firmy. Aby pracowały same na siebie i zwiększały nasz kapitał można je zainwestować. Posiadając spore nadwyżki pieniędzy nie jest wskazane, aby przechowywać je w banku na rachunku bieżącym. Świadczy to zazwyczaj o nadpłynności naszej firmy. Rachunki bieżące mają zwykle bardzo niskie oprocentowanie. Trzymanie na nich nadwyżek finansowych obniża efektywność gospodarowania. Decyzja jak ulokować wolne środki pieniężne i jak je inwestować w głównej mierze zależy od tego, jakie zasoby wolnych środków pieniężnych mamy oraz na jaki czas możemy je zainwestować. Bardzo istotny tutaj jest również poziom tolerancji ryzyka związanego z inwestowaniem.

Lokaty bankowe.

Najmniej ryzykowna formą inwestowania firmowych pieniędzy są lokaty bankowe terminowe. Są one wybierane z wszelkich form inwestycji najchętniej. Istnieją lokaty długo i krótko terminowe, w walucie lub polskich złotówkach. Zanim zainwestujemy swoje oszczędności firmowe należy przeanalizować ile chcemy zainwestować i na jaki czas oraz przemyśleć sposób wypłaty odsetek. Jeżeli chodzi o odsetki są one naszymi zyskami z lokaty, które mogą do nas wrócić po zakończeniu lokaty do nas wraz z naszym kapitałem początkowym, lub zostaną przelane na rachunek bieżący a kapitał dalej pozostaje na lokacie. Lokata może mieć oprocentowanie stałe lub zmienne. Lokaty overnight mają zazwyczaj niższe oprocentowanie niż wyżej wymienione lokaty terminowe. Zapewniają one jednak większą płynność środków. Lokaty overnight są lokatami bankowymi jednodniowymi. Inwestując swoje nadwyżki finansowe w tą lokatę bank sam pobiera sobie z naszego rachunku bieżącego firmy na koniec dnia, by w nocy mogły same na siebie pracować. Rano znów automatycznie firmowe środki finansowe są zwracane na rachunek bieżący wraz z należnymi nam odsetkami. Jest to bardzo dobry sposób na pomnażanie firmowych pieniędzy, posiada jednak jeden minus. Banki ustaliły tutaj kwotę minimalną, jaka może być zainwestowana. Jest to zazwyczaj 100 tys. Korzystnym rozwiązanie dla ulokowania formowych oszczędności będą również lokaty negocjowane. Oprocentowanie oraz termin, na jaki ma być zawarta lokata są negocjowane przez przedsiębiorcę z bankiem. Tu również jednak bank ustala sobie minimalną wpłatę, która zazwyczaj wynosi 100 tys. zł.

Konta oszczędnościowe.

Konta oszczędnościowe są równie dobrym rozwiązaniem dla lokowanie pieniężnych nadwyżek firmowych. Nasze pieniądze lokowane na kontach oszczędnościowych są wysoko oprocentowane. Odsetki wypłacane są za okres, jaki pieniądze faktycznie były na koncie. Banki nie określają terminów, na jakie trzeba zawierać umowę, czas zależy tu głównie od naszych potrzeb i możliwości. Banki zazwyczaj proponują nam comiesięczna kapitalizację odsetek. Swój wkład własny można w każdej chwili wypłacić bez ponoszenia żadnych konsekwencji i kosztów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli nie możemy z góry określić, jaki okres oszczędzania nas interesuje i na jaki możemy sobie pozwolić. Tak to już po prostu jest w naszym kraju.