Archives

You are currently viewing archive for December 2015
Category: general
Posted by: finansomania
Kredyt gotówkowy jest dziś tak bardzo rozpowszechniony i tak często po niego sięga Polskie społeczeństwo, że powstaje zasadnicze pytanie, jakie pozytywne strony posiada kredyt gotówkowy? Ponieważ w obliczu tak dużego zainteresowania tym kredytem, pozytywne strony muszą być dość spore. Rzeczywiście tak jest, kredyt gotówkowy nie przez przypadek cieszy się tak dużym zainteresowaniem, cieszy się on tak dużym zainteresowaniem, ponieważ przez lata na to sobie zasłużył, tysiące Polskich rodzin ufa temu kredytowi i w razie potrzeby sięga po niego wielokrotnie. Ale na początku powiedzmy sobie, czym jest ów Kredyt gotówkowy, no, więc jest to kredyt, który w całości zostaje wypłacony w gotówce. To też kredytem gotówkowym nazwiemy każdy kredyt, który jest właśnie tak wypłacany. Jest jeszcze druga kategoria kredytów, czyli kredyty bezgotówkowe nie mniej jednak je pominiemy i skupimy się na kredytach gotówkowych. Kredyt gotówkowy posiada wiele pozytywnych stron, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Po pierwsze i najważniejsze, dzięki kredytowi gotówkowemu otrzymujemy pieniądze, dodatkowe pieniądze, które pozwolą nam zrealizować wszelkie plany i założenia jak gdzieś zalegają w naszej głowie. Tutaj musimy pamiętać o tym by, nie roztrwonić tych pieniędzy, bo to był by ogromny błąd. Pieniądze z kredytu gotówkowego należy przeznaczyć przede wszystkim na konkretne cele. Mogą to być różnego rodzaju zakupy potrzebnego sprzętu do naszych domów, mogą to być różne remonty lub prace wykończeniowe, może to też być wreszcie dodatkowa inwestycja finansowa w naszą firmę.

Kredyt gotówkowy posiada wiele pozytywnych cech, stąd właśnie jest tak bardzo popularny. Dzięki pieniądzom uzyskanym z kredytu możemy działać, nie musimy stać bezczynnie w miejscu i dreptać, dokoła bo takie działanie do niczego konstruktywnego nie prowadzi i nigdy prowadzić nie będzie. Dlatego jeżeli tylko jesteśmy w takim okresie naszego życia, że potrzebne są nam dodatkowe pieniądze, wówczas nie wahajmy się o skorzystajmy z oferty kredytu gotówkowego, to będzie bardzo dobre rozwiązanie.

Reasumując ten temat można wyraźnie napisać, że kredyt gotówkowy to dobry sposób na to by rozruszać nasze życie, które czasem niestety, ale stoi w miejscu i niczego nie daje, niczego pozytywnego. Dzięki kredytowi gotówkowemu, i pieniądzom uzyskanym dzięki niemu, będziemy mogli zacząć, coś zmieniać, i odczuwać satysfakcję z naszego życia. Nie czekajmy na mannę z nieba, weźmy los w nasze ręce i działajmy.
Category: general
Posted by: finansomania
Jakiś czas temu miała miejsce dosyć przykra sytuacja, kiedy jeden z polskich banków ogłosił upadłość. Sytuacja najbardziej zdenerwowała osoby, które miały w tym banku swoje indywidualne konta i jakieś pieniądze na nich lub posiadały lokaty w upadłym banku. Z dnia na dzień zostało zablokowane wypłacanie pieniędzy z kont klientów i zablokowano karty do bankomatów. Wiele osób nie zdawało sobie z tego sprawy i zostało bez grosza przy duszy. Bardzo często nie wypłacamy z konta całej wypłaty tylko płacimy za wszystko kartą. W takiej sytuacji, kiedy karta została zablokowana zostaliśmy bez pieniędzy. Sytuacja jest tym trudniejsza, jeśli nie mamy możliwości pożyczenia pieniędzy do czasu, kiedy Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłaci nam nasze pieniądze. Wiele osób w tej sytuacji zdecydowało się na niewielkie pożyczki, które pomogą im przeżyciu do czasu, kiedy zwrócone zostaną im ich pieniądze. Na tej stronie dostaniesz pożyczki gotówkowe w sieci, wejdź sprawdzić bo jest w czym wybierać.

W sytuacji, kiedy bank ogłosi upadłość, co prawda środki jakie mamy w tym banku zostają zablokowane, ale trzeba wiedzieć, że ich nie utracimy. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia nam gwarancję zwrotu naszych środków do kwoty 100 tysięcy euro, czyli przeliczając na złotówki jest to kwota powyżej 400 tysięcy złotych. mało kto ma sumę, która jest większa.

Najczęściej osoby, które posiadają większe oszczędności lokują je na różnych kontach w różnych bankach, dzięki czemu jeśli jeden banki upadnie do momentu, kiedy zwrócone zostaną im pieniądze mają kasę na innym koncie i nie mają problemu, ze nie starczy im pieniędzy na życie. Gorzej jest z tymi, którzy mają małe sumy na koncie w banku, który ogłosił upadłość. Do wypłaty ich środków muszą sobie sami poradzić. Fundusz musi wypłacić nam pieniądze najpóźniej po okresie trzech tygodni. Znajdziemy ogłoszenie w jakim banków możemy wypłacić swoje pieniądze. Bardzo dobrze, że jest Fundusz Gwarancyjny. Bez niego moglibyśmy stracić oszczędności naszego życia, a tak mamy gwarancję, że wszystkie lub prawie wszystkie pieniądze zostaną nam oddane. Radą dla osób, które posiadają więcej pieniędzy jest to, aby trzymały je na dwóch różnych kontach w dwóch różnych bankach. Jeśli jeden upadnie mamy z czego żyć. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest jeśli mamy w domu schowane kilka złotych takich na wszelki wypadek.