Oczywiście możesz wybrać jedną z ścieżek. Jeśli w końcu nie będziesz w stanie się zdecydować, w pierwszej kolejności zapoznaj się z tym, co powinieneś wiedzieć przed spotkaniem z bankiem, szczegóły przeczytasz na https://www.kredytomania.eu..


Pilnuj przepływu!


Jeśli chcesz uzyskać pożyczkę, musisz udowodnić konsekwencję przepływu gotówki. Zadaj sobie pytanie: Czy przepływ gotówki w mojej firmie jest dodatni? Czy jestem co miesiąc wypłacalny? Czy byłem opłacalny przez jeden lub dwa lata, minimum? Większość banków oferuje wygodne kredyty o wskaźniku długu do usługi wynoszącym około 3: 1. Na przykład 150 zł każdego miesiąca dodatnich przepływów pieniężnych zapewni ci około 50 zł finansowania. Najważniejsze jest to, aby przepływ środków pieniężnych był spójny. Jeśli Twoja sprzedaż lub zyski ulegną zmianie lub spadną, możesz dość szybko wylądować w głębokim dołki. Prognozy sprzedaży tu nie pomogą. Potrzebujesz twardych faktów z deklaracji podatkowych, zestawień dochodów i bilansów, aby udowodnić, że Twoja firma jest stabilna i opłacalna z miesiąca na miesiąc.


Zmierz się z potworem: uzyskaj raport kredytowy.


Wyciągnij raport kredytowy przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Wiele osób uważa, że raporty kredytowe są tajemnicze i złowieszcze, ale zazwyczaj nie są tak złe, jak sobie wyobrażasz. Dwa najczęściej pokazywane obszary to pożyczki od banków i rachunki za karty kredytowe, które są przeterminowane 30 dni. Upewnij się, że wiesz, co jest na twoim. Proces jest szybki, dokładny i przejrzysty.


Porozmawiaj o tym z ekspertem.


Jeśli zamierzasz pożyczyć pieniądze, znajdź doradcę biznesowego, który może udzielić porady. Doradcy pomogą ci ustalić, jakie stawki są dostępne i ile chcesz pożyczyć. W Polsce istnieje wiele zasobów dla przedsiębiorców, pomagających uzyskać spersonalizowane informacje na temat pożyczek.


Bądź gotów coś oddać.


Zabezpieczenie jest powszechnym źródłem wtórnej spłaty. Nie zawsze jest to konieczne przy pożyczaniu pieniędzy, ale może pomóc jako gwarancja osobista. Banki nie chcą mieć dostępu do domu, aby go zamknąć. Ale jeśli Twoim głównym źródłem spłaty jest przepływ gotówki, zabezpieczenie może być jak lukier na torcie.


Uzyskaj alternatywę.


Jeśli nie jesteś odpowiednim kandydatem do finansowania bankowego, ale nadal posiadasz kwalifikacje do otrzymania pożyczki, spróbuj tego, co dają ci alternatywne rozwiązania, takie jak unia kredytowa.