Czy nie czas wyjść z długów? Konsolidacja kredytów może pomóc. Możliwe, że spłata zadłużenia będzie szybsza niż oczekiwano. Niektóre programy obejmują pożyczki konsolidacyjne, inne nie. Tak czy inaczej, powinieneś spłacić 100% swojego zadłużenia, ale zyskasz na uproszczonym schemacie płatności, a także mniejszym nękaniu ze strony wierzycieli. Proszę, nie wahaj się. Dowiedz się, ile konsolidacja zadłużenia może pomóc Ci zaoszczędzić.


Konsolidacja zadłużenia – to nie takie trudne!


Czy chciałbyś wyjść z długów w krótszym czasie, przy mniejszych odsetkach i karach? Następnie możesz zapisać się do planu zarządzania długiem. Programy te pozwalają na całkowitą spłatę zadłużenia za pomocą jednej miesięcznej płatności. Korzyści są ogromne: obniżone stopy procentowe, płatności i opłaty. Zwykle wierzyciel zaczyna oferować takie zachęty po trzech miesiącach terminowych płatności. Ponadto te plany są zazwyczaj dość przystępne.


Pożyczki konsolidacyjne dla każdego


Znajdziesz różne główne rodzaje kredytów konsolidacyjnych: niezabezpieczone pożyczki bankowe i pożyczki zabezpieczone domem, z których najbardziej typowa jest druga opcja. W przeciwieństwie do wysyłania przelewów do wielu firm obsługujących karty kredytowe każdego miesiąca, będziesz po prostu odpowiedzialny za miesięczną spłatę pożyczki konsolidacyjnej.


Pamiętaj, że nie będziesz mieć konsultanta kierującego każdym krokiem, jak w przypadku planu zarządzania długiem, ani też nie zmniejszysz zadłużenia karty kredytowej, jak to miało miejsce podczas spłaty długu.


Umorzenie zadłużenia


Firmy oferując usługi konsolidacji zadłużenia będą chciały wiedzieć, ile jesteś winien długu, który jest niezabezpieczony. Oznacza to, że nie jest gwarantowany przez żaden kapitał. Najczęstszymi przyczynami zadłużenia są:


karty kredytowe,


czynsz,


wydatki medyczne.


W idealnym świecie kwota długu, który jesteś winien co miesiąc, pochłonie około 1/3 twojego wynagrodzenia. Długi te obejmują rachunki za karty kredytowe, pożyczki oraz spłaty czynszu lub kredytu mieszkaniowego. Załóżmy, że każdego miesiąca zarabiasz 3725 zł, co jest mniej więcej średnią, a następnie, jeśli to możliwe, wydasz około 1341 zł miesięcznie. Oczywiście niezliczeni mieszkańcy Polski mają poważne długi, na co wskazuje wskaźnik zadłużenia do dochodów wynoszący 50% lub więcej. Oznacza to, że muszą wydawać ponad 1900 zł miesięcznie! Czy chcesz uniknąć bankructwa i spłacić część tego, co jesteś winien? Poszukiwanie pomocy w solidnej usłudze spłaty zadłużenia poprzez kredyt konsolidacyjny jest jedną z opcji.