Category: general
Posted by: finansomania
Aby dziś system banków funkcjonował tak sprawnie i bezpiecznie jak dziś, ludzie musieli dojść do wielu rzeczy od zera. Wiele dobrych pomysłów w przeszłości było zwyczajnie nie do wykonania, z uwagi na panujące niegdyś ograniczenia technologiczne. Dziś możemy cieszyć się kontami w banku, kartami kredytowymi, które są zabezpieczone na tysiąc rozmaitych sposobów. Wygoda i poręczność idą też w parze z korzyściami dla samych bankowców, którzy minimalizują ryzyko kradzieży pożyczonych przez nich pieniędzy. Ponad to, wszystko jest zabezpieczone prawnie, a państwo stoi na straży uczciwości zawieranych umów. Nie zawsze jednak sprawy tak wyglądały.

Zacznę od małej lekcji historii. Już w niepamiętnych czasach sama czynność pożyczania pieniędzy, czy innych dóbr z pewnością miała miejsce, jednak z uwagi na brak dostatecznie sprawnego aparatu prawnego, niesłychanie często dochodziło do nadużyć. Trzeba było bardzo ufać swojemu dłużnikowi, dysponować środkami przymusu lub zwyczajnie wierzyć w potencjalną uczciwość klienta. W czasach, gdy rozwścieczony motłoch mógł bezkarnie wydać wyrok śmierci na losowego wieśniaka, a o racji zazwyczaj decydował miecz, ciężko było o sprawiedliwość w zwykłych transakcjach. W czasie renesansu bardzo wzbogaciły się rodu, które parały się właśnie udzielaniem kredytów, lub, nazywając rzeczy po imieniu, zwykłą lichwą i wyzyskiem. Świetnym przykładem są choćby powszechnie znani Medyceusze, którzy zgromadzone bogactwa wykorzystali do upamiętnienia swojej rodziny z niezliczonych dziełach sztuki we Florencji, często mając na celu odkupienie swoich grzechów poprzez fundowanie kościołów.

Jednak czy prowadzenie tego typu działalności zawsze musi być niemoralne? O ile prezentujemy jasne zasady przy udzielaniu pożyczki, według mojego, skromnego zdania wszystko jest w porządku. Niestety, często żądza łatwego zarobku zaślepia takiego człowieka, czyniąc z niego zwykłego oszusta, który manipuluje ludźmi i stara się wprowadzić ich w długi niemożliwe do spłaty, ciągle naliczając odsetki. Sytuacja ta miała swoją kulminację w czasach nowożytnych, gdy popularność jako środek płatności zyskały papierowe banknoty. Zmiana ta bardzo wpłynęła na całą gospodarkę, a także na prowadzone banki. Waluta straciła wartość rzeczową, papier był w końcu jedynie papierem, a drukowanie nowych banknotów rozpoczęło się na niewiarygodną skalę, doprowadzając do bolesnego kryzysu gospodarczego i przerażającej inflacji. Rządy krajów musiały wziąć sprawy w swoje ręce i wprowadzić nowe regulacje, wykraczające poza dotychczasowe zabezpieczenia przy udzielaniu kredytów. Ustanowione zostały banki narodowe, mające monopol na drukowanie pieniędzy. Dzicz, która dotychczas panowała w tej strefie uspokoiła się nieco, jednak minęło wiele dekad, nim dzisiejszy system mógł sprawnie funkcjonować. Za jego sukcesem stoi głównie postęp technologiczny, który umożliwił usprawnienie i kontrolę nad każdym przelewem pieniędzy w stopniu, o którym wcześniej nikomu się nawet nie śniło.
Category: general
Posted by: finansomania
20170531-photo__17_.jpg

Ofertę pożyczki znajdziemy w każdym banku. Różnią się one od siebie, ale z łatwością można wybrać taką, której warunki będą dla nas najlepsze. Warto porównać kilka z nich, aby wybrać tą najlepszą. Specjalne rankingi w internecie na pewno ułatwią nam wyboru. Taką ofertę kredytu znajdziemy między innymi w ING Banku Śląskim. Oferta nosi nazwę pożyczki standardowej. Sprawdźmy jak wyglądają wyliczenia tego kredytu dla kwoty 10 tysięcy złotych na okres 48 miesięcy. Można na tej podstawie sprawdzić jakie są koszta kredytu, prowizja, jaki poziom osiąga rzeczywista roczna stopa oprocentowania, a także czy bank nalicza jakieś koszta za prowadzenier achunko osobistego i za przygotowanie oferty kredytu.


Pożyczka standardowa w ING.


Oprocentowanie pożyczki standardowej w ING Banku Śląskim wynosi 7,79% w skali roku. Bank nalicza sobie prowizje w wysokości 9,9%. Nie ma żadnych opłat przygotowawczych co jest dużym plusem tej oferty. Kosztami kredytu będzie oprocentowanie i prowizja od udzielonego kredytu. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania w tym przypadku nie jest bardzo wygórowana i wynosi 13,56%. Na podstawie RRSO, oprocentowania i prowizji bank wyliczy nam całkowitą kwotę do spłaty w wysokości 12826,37 złotych. Rozkładając kredyt na okres 48 miesięcy bank wyliczy nam ratę w wysokości 267,22 złote. Koszta całkowite w sumie wyniosą 990 złotych i będzie to w całości prowizja, zaś odsetki jakie przyjdzie nam spłacić wyniosą 1836,37 złotych. Za miesięczne prowadzenie rachunku nie musimy nic płacić, będzie to zupełnie za darmo. W ramach tej oferty możemy pożyczyć maksymalnie kwotę 160 tysięcy złotych. Okres kredytu na jaki maksymalnie możemy rozłożyć naszą pożyczkę to okres 96 miesięcy.


Pożyczka na dowolny cel.


Pożyczka w ING Banku Śląskim jest pożyczką jaką możemy wziąć na dowolny cel. Nie ma konieczności zakładania w banku rachunku osobistego, ale warto. Stali klienci banku mogą liczyć na szybsze rozpatrzenie wniosku kredytowego, a także mogą liczyć, że wnioskowane pieniądze trafią do nich nawet w kilkanaście minut. W sytuacji, kiedy co najmniej połowa kredytu przeznaczona jest na konsolidację innych zadłużeń, bank w takiej sytuacji nie nalicza prowizji. Jest to bez wątpienia jedna z zalet pożyczki w ING. Kredyt jest bardzo atrakcyjny zwłaszcza dla osób, które chcą za pomocą tego kredytu spłacić inne zobowiązania jakie mają. Uniknięcie prowizji sprawia, że koszta prowizji się zmniejszają. Prowizja może być również obniżona dla stałych klientów banku, którzy mogą również liczyć na o wiele szybsze rozpatrzenie wniosku jaki wyślemy do banku za pośrednictwem internetu. Po wysłaniu wniosku doradca z banku zadzwoni do nas niemal ekspresowo z propozycją kredytu. Można negocjować z bankiem oprocentowanie kredytu. Takie negocjacje są bardzo dobre, gdyż można zmniejszyć oprocentowanie. Jeżeli jesteśmy stałymi klientami banku mamy spore szanse na wynegocjowanie z nim bardzo dobrych warunków kredytu. Warto próbować, aby koszta kredytu były ja najmniejsze.

Category: general
Posted by: finansomania
Coraz więcej młodych osób zakłada rodziny, a kolejnym ich krokiem jest dążenie do spełnienia największych marzeń czyli kupna własnego mieszkania czy też domu z ogrodem. Niestety nie każdego stać na takie luksusy bez zadłużania się na długie lata. Jednak mimo to młodzi ludzie i tak decydują się na ten krok z uwagi na to że to najlepsza pora na zaciągnięcie dużego kredytu. W późniejszym wieku może się to okazać niemożliwe ponieważ na decyzje banku o przyznaniu kredytu wpływa wiele czynników. Poza tym najważniejszym czyli zdolności kredytowej która jest bardzo sumiennie analizowana prze pracowników banku, bardzo ważny jest również wiek, a także wykształcenie, zawód czy źródło dochodów.

Co warto wiedzieć o kredycie

Zainteresowanie kredytem małżeńskim staje się coraz większe, nie brakuje chętnych którzy rozważają ten właśnie rodzaj wsparcia finansowego. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzje warto zapoznać się zarówno z wadami jak i zaletami kredytów gotówkowych. Inna kwestia to porównanie ofert w różnych bankach. Każdy bank może przygotować dla nas inna propozycje spłaty inne oprocentowanie czy też inne ubezpieczenia. Z reguły banki podchodzą do każdego klienta indywidualnie analizując wszystkie czynniki, dlatego tez nie zawsze warto jest się sugerować tym co mówią znajomi którzy właśnie wzięli kredyt w tym konkretnym banku. Warto jednak zacząć od tego banku dla którego jesteśmy już stałymi klientami. Wówczas bank może przygotować dla nas zdecydowanie korzystniejszą ofertę niż w przypadku banków dla których jesteśmy obcymi ludźmi. Dopiero kiedy określimy w danym banku interesujący nas okres spłat i wysokość kredytu możemy czekać na udzielenie nam dalszych szczegółów. Pamiętajmy również o tym aby sprawdzić koszty pozaodsetkowe oraz inne parametry zaciąganego przez nas kredytu.

Kredyt dla małżeństw

Jak wszyscy wiemy ślub to z reguły początek nowego życia, także w kwestii podejmowania trudnych życiowych decyzji. Jak wiadomo we dwoje zawsze łatwiej podołać pojawiającym się przed nami problemom. Podobnie jest również w kwestiach finansowych. Spłacanie kredytu jest zdecydowanie łatwiejsze jeżeli robią to dwie osoby. Budżet domowy który tworzą współmałżonkowie z pewnością będzie wyglądał zdecydowanie inaczej niż w przypadku singli starających się o kredyt. Analiza zysków i wydatków pozwoli skonkretyzować możliwości finansowe danej pary i udzielić kredyt w odpowiedniej wysokości. Kredyt dla małżeństw może być również przedstawiony w nieco innym świetle gdyż poza zaletami możemy dostrzec w nim również pewne ograniczenia. Jesteśmy zmuszeni do zachowania pewnego rodzaju ostrożności finansowej zupełnie bardziej niż w momencie kiedy staramy się o kredyt indywidualnie. Pożyczamy wówczas pieniądze nie tylko w imieniu swoim ale bierzemy odpowiedzialność także za współmałżonka. Decydując się już na kredyt zwróćmy uwagę także na termin spłaty. Wiedzmy o tym, że im dłuższy termin spłaty tym bardziej musimy zajrzeć w przyszłość i przeanalizować czy przypadkiem nie zmieni się nasza sytuacja finansowa. Jest to bardzo ważna i istotna kwestia szczególnie w momencie kiedy chcemy uniknąć przykrych niespodzianek jak np. zaleganie ze spłatą rat. Dlatego tez jeżeli już zdecydujemy się na podjęcie tak ważnej dla nas decyzji nie róbmy tego pochopnie. Miejmy pewność, że będzie nas stać na spłacanie rat a ich wysokość nie wpłynie zbyt mocno na stabilność domowego budżetu. Każde zobowiązanie finansowe które musimy spłacać wiąże się z odpowiedzialnością w tym przypadku za dwie osoby.
Category: general
Posted by: finansomania
Czy kredyt studencki stanowi świetną okazje wyłącznie dla studentów 1 i 2 stopnia? Oczywiście, że NIE! Z takiego kredytu na pewno mogą skorzystać oczywiście studencki studiów doktoranckich. Należy powiedzieć o tym iż takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla wszystkich najbiedniejszych osób nie mających środków na opłatę nauki.

Istnieją podstawy o jakich należy powiedzieć w odniesieniu do kredytu studenckiego oraz sposobu jego uzyskania. Warto sobie uświadomić to iż to jest preferencyjny kredyt jaki może zostać udzielony studentom w trybie dziennym lub zaocznym, a także doktorantom zgodnie z właściwą ustawą o pożyczkach i kredytach, występującą już w roku 1998. Jeśli chodzi o kredyt studencki to tak naprawdę na wniosek o jego złożenie może się decydować oczywiście każda osoba jaka uczęszcza do uczelni niepublicznej oraz publicznej. Założenia o jakich tutaj warto powiedzieć dotyczą przede wszystkim tego iż tutaj nie należy mieć ukończonego 25 roku życia. Przystąpienie do programu następuje oczywiście bez względu na rodzaj wyniku na studiach. Z tego względu to pomocna dłoń oczywiście dla osób jakie dopiero zaczynają naukę na uczelni wyższej, a dodatkowo studentów roku czwartego lub piątego. Udzielenie kredytu dotyczy okresu nie dłuższego aniżeli ten czas studiów. Maksymalny czas jego trwania dotyczy oczywiście 6lat. Wypłacanie jego następuje w ratach, a obecna kwota będzie dotyczyć oczywiście 600 złoty. Jeśli chodzi o raty to tutaj następują one oczywiście podczas trwania roku akademickiego(rzeczywisty termin nauki, maksymalny okres to 10miesięcy). Jeśli chodzi o warunek kontynuacji studiów należy powiedzieć o zatwierdzeniu pobieraniu nauki. Istotna cecha co do kredytu studenckiego dotyczy tego iż spłata będzie się dopiero rozpoczynać po dwóch latach od czasu zakończenia edukacji. Proces w jakim to następuje dotyczy oczywiście miesięcznych rat. Jeśli chodzi o spłaty to warto powiedzieć o okresie dłuższym dwukrotnie od czasu pobierania świadczenia.

Podczas rozpoczęcia spłaty kredytu spłata będzie w wyraźny sposób obciążać studenta. Wysokość dotyczy oczywiście stopy redyskontowej NBP. Istnieją jednak niekorzyści jakie mogą wynikać z takiego rozwiązania. Do nich należy zaliczać to iż młody człowiek, świeżo upieczony absolwent zaczyna dorosłe życie posiadając niewielki dług. Plus o jakim w tej sytuacji należy powiedzieć dotyczy tego iż występować będzie tutaj nieduże oprocentowanie, jego wielkość dotyczy oczywiście wysokości kilkakrotnie niższej od wartości jaką można spotkać w odniesieniu do kredytów gotówkowych.
Category: general
Posted by: finansomania
Umowa kredytowa bez tajemnic

Dla każdego kredytobiorcy ważną kwestią jest zapoznanie się z formuła ustawy kredytowej. Umowy o kredyt gotówkowy lub pożyczkę bankową, które zostały zawarte z konsumentem i których nie dotyczą wyłączenia przedmiotowe określone w art. 3 ustawy o k.k., podlegają zarówno wszystkim odpowiednim przepisom ustawy Prawo bankowe (przede wszystkim przepisom art. 60-79 p.b.), jak i przepisom zamieszczonym w ustawie o kredycie konsumenckim.

Z praktycznego punktu widzenia ważnym problemem są wzajemne relacje przepisów Prawa bankowego i ustawy o k.k. Dotyczyć one mogą dwóch grup zagadnień: pierwsza grupa obejmuje zagadnienia regulowane wyłącznie przez jedną z tych ustaw, natomiast druga zagadnienia, których dotyczą przepisy obu ustaw. W pierwszym przypadku ustawy pozostają względem siebie neutralne i wtedy ma zastosowanie la ustawa, która wyłącznie reguluje daną kwestię. W drugim przypadku decyduje stopień szczegółowości regulacji, co będzie najczęściej prowadzić do wypierania przez regulacje ustawy o k.k regulacji ustawy Prawo bankowe. Istotne znaczenie ma fakt, że ustawa o kredycie konsumenckim zawiera przede wszystkim normy o charakterze cywilnoprawnym, tak więc wypiera regulacje prawa bankowego wyłącznie o charakterze cywilnoprawnym (np. dotyczące treści umowy kredytu konsumenckiego), nie wchodząc natomiast w konflikt z postanowieniami Prawa bankowego o charakterze publicznoprawnym (np. dotyczącymi oceny zdolności kredytowej).

Prawo konsumenckie a kredyt gotówkowy

Na marginesie rozważań o wzajemnych relacjach ustaw regulujących kredyt i pożyczkę bankową, należy zwrócić uwagę na stosunek przepisów k.c. dotyczących sprzedaży na raty rzeczy ruchomej osobie fizycznej, które mają zastosowanie tło kredytów udzielanych na zakup takich rzeczy, do przepisów ustawy o k.k. Według art. 18 tej ustawy do umów kredytu konsumenckiego (w tym także do spełniających określone warunki umów kredytu bankowego i pożyczki) nie stosuje się przepisów k.e. dotyczących sprzedaży na raty. Niewątpliwie ciekawie zapowiada się wskazanie różnie i podobieństw zachodzących pomiędzy kredytem bankowym nie podlegającym przepisom ustawy o k,k. i takim, do którego przepisy te się stosuje. Porównanie takie służy także do wykazania różnic i podobieństw pomiędzy pożyczką bankową regulowaną i nieregulowaną przepisy ustawy.

Zgodnie z przepisami prawa istotny jest zakaz zastrzegania w umowie zapłaty prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu, Natomiast obchodzeniu regulacji dotyczącej odsetek maksymalnych w stosunkach z konsumentami poprzez mnożenie opłat, prowizji i innych kosztów związanych z zawarciem umowy kredytu konsumenckiego ma przeciwdziałać art. 7a ustawy o k.k., według którego jego łączna kwota nie może przekroczyć 5% kwoty udzielonego kredytu konsumenckiego.W toku prac legislacyjnych niektórzy przedstawiciele doktryny zgłaszali krytyczne uwagi do tej regulacji, twierdząc, iż może budzić wątpliwości interpretacyjne (np. w kwestii ustalenia momentu, w którym określone w niej koszty przekraczają próg 5% czy zakresu pojęcia kosztów), a także pogłębić wątpliwości związane z wykładnią innych przepisów ustawy. W tej sferze najważniejsza kwestią wydaje się być dobro konsumenta. Banki są instytucjami nastawionymi na zysk, zatem będą dążyć przede wszystkim do maksymalizacji przychodów, poprzez obchodzenie obowiązujących przepisów prawnych. Z kolei większość kredytobiorców nie wie, jakie prawa im przysługują w rzeczywistości, i w jaki sposób mogą się bronić przez praktykami bankowymi.
Category: general
Posted by: finansomania
20170127-euro-1605659_640.jpg
Zmiana warunków kredytów dla niektórych z nas może brzmieć jak fantastyczny pomysł, ale trzeba być ostrożnym i pamiętać, że nie jest to tak proste jak się wydaje. Trzeba zawsze wykonać badania i zdobyć się na porównanie wszystkich wyników badań. Zmiana kredytu mieszkaniowego jest to coś, co jest wybierane przez wielu właścicieli domów. Ludzie decydują się na to z różnych powodów; może to być skonsolidować wszystkie długi, aby być w stanie zapłacić to u jednego wierzyciela zamiast wielu. Albo może to być nawet forma uzyskania lepszych stawek z innej instytucji. Podobnie jak w wielu innych decyzjach finansowych i tutaj kluczowe jest to aby poświęcić swój czas na zbadanie różnych opcji. Ważne jest, aby wybrać opcję, która jest korzystna dla ciebie zarówno w długim czasie, jak i na podstawie założeń krótkoterminowych. To jest tak samo ważne jak wybór wstępnej umowy kredytu mieszkaniowego - nie bierz tego za pewnik, a najlepszych kredytów szukaj na www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info.

Najbardziej oczywistą rzeczą, jaką ludzie często pomijają jest poprosić aktualnego kredytodawcę o to, czy można negocjować aktualny procent przed rozważeniem zmian u innego pożyczkodawcy. Jest to dobry pomysł, bo jeśli masz dobry bilans będziesz w dobrej pozycji negocjacyjnej; są szanse, że pożyczkodawca będzie skłonny negocjować inną stawkę. To dobrze, bo będzie można zaoszczędzić na tak zwanych opłatach wylotowych oraz wszelkich karach, które znajdowały się w ramach twojej pierwotnej umowy. Możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeśli zdecydujesz się to zrobić.

W przypadku, gdy uznasz, że lepiej będzie zmienić pożyczkodawcę, aktualny kredytodawca będzie musiał dostarczyć zgodę, która pozwoli Ci iść do przodu, abyś mógł zmienić swój kredyt. Bez tego listu nie będziesz w stanie rozpocząć procesu poszukiwania nowego kredytu, ponieważ list ten zawiera wszystkie dane a kwota istniejącej pożyczki i historii spłat również jest w ramach tego zawarta. Zasadniczo zawiera to wszystkie informacje, które potencjalny kredytodawca będzie chciał wiedzieć.

Zmiana pożyczki będzie kosztować. To dlatego, że kredytodawcy pobierają sporo odsetek od kredytów. Istnieje długa lista opłat, które będzie trzeba zapłacić, jeśli chcesz zmienić swój kredyt i przenieść go do innego kredytodawcy. Opłaty te obejmują: opłaty związane z przeniesieniem, opłaty za same zmiany, opłaty wyjazdowy, karę wcześniejszej spłaty, opłaty prawne i normy i opłaty aplikacyjne. Ta długa lista opłat jest powodem, wobec którego zaleca się poważnie rozważyć renegocjacje aktualnej pożyczki u aktualnego pożyczkodawcy.
Category: general
Posted by: finansomania
Decydując się na kredyt gotówkowy warto dokładnie przeanalizować wszystkie możliwe oferty, aby wybrać dla siebie możliwie najlepszą. Wiadomo, że takich ofert jest wiele, a nie każdy posiada w tym zakresie szeroką wiedzę, dlatego też z pewnością przyda się tutaj pomoc specjalisty, którym może być pośrednik kredytowy. Zdecydowanie się na taką pomoc może przynieść zainteresowanym osobom wymierne korzyści, więc nie warto zajmować się tym samodzielnie zwłaszcza jeśli nie wiemy do końca na czym polega branża finansowa. Dobór kredytu gotówkowego do możliwości finansowych kredytobiorcy to najważniejsza kwestia, z tego też względu do sprawy trzeba podejść jak najbardziej poważnie, aby mieć całkowitą pewność tego, że uda nam się w terminie spłacić kredyt i mieć go z głowy. Pewne jest to, że takich specjalistów kredytowych na rynku jest wielu, także trzeba wiedzieć na którego się w danym momencie zdecydować, aby ten polecił nam zdecydowanie najlepszy kredyt gotówkowy, który nie przyniesie nam żadnych strat. Ważne jest to, aby pośrednik kredytowy posiadał w tym zakresie spore doświadczenie, dzięki któremu uda się mu oczywiście przedstawić konkretne oferty kredytowe klientowi, a ten będzie w stanie wybrać najodpowiedniejszą dla siebie.

Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba przeanalizować własną sytuację finansową, aby zaistniała całkowita pewność, że jesteśmy w stanie spłacić kredyt na czas i nie przysporzy to nam żadnych problemów finansowych. Nie da się ukryć tego, że dobór kredytu powinien być sugerowany wieloma przeróżnymi aspektami, takimi jak wiek, sytuacja materialna, ilość osób na utrzymaniu, stabilność pracy, itd. Dzięki temu można rzetelnie ocenić to, który konkretnie kredyt będzie nam odpowiadał, ale tym zajmie się już wykwalifikowany specjalista, na którego usługi się w danym momencie zdecydujemy. Zdecydowanie najważniejsze jest to, aby nie brać kredytu na szybko, gdyż wtedy nie analizuje się poszczególnych ofert i bardzo często popełnia różnego rodzaju błędy, za które potem się w przyszłości płaci, a do takiej sytuacji nie można dopuścić. Takich kredytów gotówkowych na rynku jest naprawdę sporo, więc trzeba je wszystkie przeanalizować, aby pożyczone pieniądze nie zostały wykorzystane na niepotrzebne rzeczy.
Category: general
Posted by: finansomania
20160819-money-1235728_640.jpg
Przed podjęciem tak ważnej decyzji jaką jest decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych dla nas pytań. Tylko dokładnie przemyślana decyzja może uchronić nas przed popełnieniem błędu oraz poniesieniem dodatkowych kosztów. Podstawowe pytania jakie musimy sobie zadać to przede wszystkim jaka kwota pieniędzy jest nam potrzebna, na jaki okres chcemy wziąć kredyt oraz w jakiej walucie. Szukając odpowiedzi na te pytania powinniśmy zwrócić się do doradcy kredytowego, wówczas unikniemy wszelkich pułapek ze strony banku. W dzisiejszych czasach mało kogo stać na to aby za gotówkę mógł kupić swoje wymarzone mieszkanie czy też wybudować dom, dlatego tez większość polaków zaciąga kredyt hipoteczny. Jak się okazuje kredyt hipoteczny to najtańszy dług na polskim rynku, obecnie kosztuje około 5 % rocznie. A odpowiednia długość kredytowania sprawia, że jest on relatywnie nie drogi. Powszechnie mówi się, że aby spłata kredytu nie była dla nas zbyt dużym obciążeniem powinna wynosić około 30 % naszego dochodu, czasami mówi się o 50% jednak to już nieco większe ryzyko. Przed podjęciem decyzji o kredycie hipotecznym warto posiadać wkład własny. I mimo, że wiele banków i doradców wymaga od nas tylko 5 % wkładu własnego to bezpieczniej jest posiadać około 20 % wartości nieruchomości którą zamierzamy nabyć. Taka kwota własnych pieniędzy uchroni nas przed dodatkowymi kosztami około kredytowymi takimi jak na przykład ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego. W takim przypadku zaoszczędzimy również na wysokości odsetek od zaciągniętego kredytu, ponieważ pożyczymy od banku znacznie mniejsza kwotę. Często padającym pytaniem jest również to na ile lat powinniśmy wziąć kredyt i jaka będzie optymalna długość. Oczywiście w p9oczatkowej fazie zaciągania kredytu każdemu z nas zależy nam tym aby wysokość pojedynczej rat6y była jak najniższa. Jednak pamiętajmy o tym, że im niższa rata tym dłuższy czas spłacania kredytu. W takim przypadku całkowita kwota jaka musimy spłacić bankowi drastycznie wzrasta wraz z długością okres7u spłacania. Dlatego też często mówi się że im krótszy okres kredytowania tym lepiej dla naszego portfela. Optymalnym okresem kredytowania jest maksymalnie 20 lat. Jednak w tym przypadku minusem jest znacznie wyższa rata miesięczna. Jeżeli uda nam się bez problemu połączyć kilka istotnych elementów czyli wkład własny w wysokości 20 a nie 5 %, wynegocjować nieco niższą cenę kupowanego mieszkania, a następnie zdecydować na jak najniższy okres kredytowania to okaże się że nasz kredyt będzie stosunkowo nie drogi.
Category: general
Posted by: finansomania
W dzisiejszych czasach bardzo często potrzebujemy pomocy, oczywiście owa pomoc może być zróżnicowana, podobnie jak i formy udzielanej pomocy. Nie mniej jednak można z tego wszystkiego wyłuskać jedną formę, bardzo ważną i dla wielu osób można napisać, strategiczną. Ta forma pomocy to pomoc finansowa a co za tym idzie, pomoc pieniężna. Chyba nie ma człowieka czy też rodziny, która w jakimś konkretnym momencie swojego życia nie potrzebowałaby właśnie pomocy finansowej. Zatem co zrobić, jeżeli w naszym życiu nadejdzie moment, który będzie momentem trudnym i wymagającym, będzie momentem, gdzie najzwyczajniej w świecie, zacznie nam brakować pieniędzy, a takie momenty to w dzisiejszych czasach bardzo częste zjawisko. Oczywiście w takich chwilach dobrze sięgnąć po pomoc finansową, czyli po kredyt gotówkowy, ponieważ to najbezpieczniejsza forma uzyskania owej pomocy finansowej. Dlaczego właśnie kredyt gotówkowy? Po pierwsze kredyt gotówkowy oferuje nam bank, a jak można się łatwo domyślić, instytucje bankowe to dziś jedne z najbardziej stabilnych i pewnych instytucji. To też nasz kredyt także będzie pewny i stabilny, nic nie ulegnie zmianie, a to przecież bardzo ważne w dzisiejszych tak zmiennych i niepewnych czasach, dlatego dobrych ofert szukaj na http://www.splatka.pl/.

Inny ważny czynnik przemawiający za kredytami gotówkowymi to oczywiście przejrzysty i klarowność. Innymi słowo wszystko jest ustalone czarno na białym, znamy warunki i konkretne poszanowania, innym słowy mocno stąpamy po ziemi. To bardzo ważne, szczególnie dla osób już starszych czy też takich, które nie są ekonomistami, a przecież takich osób jest bardzo wiele. Kolejna kwestia to pieniądze, czyli dodatkowa pomoc prosto do naszej ręki. Dlaczego, tak właśnie? Ponieważ jak sama nazwa wskazuje kredyt gotówkowy jest wypłacany w całości tylko i wyłącznie gotówką.

Na podstawie tego, co już zostało napisane powyżej, możemy jasno stwierdzić, że kredyt gotówkowy, rzeczywiście jest kołem ratunkowy, można to jeszcze sprecyzować i napisać, ekonomicznym kołem ratunkowym. Kołem ratunkowym, z którego pomocy, skorzystało już wiele Polskich rodzin, i Polaków. Jeżeli i my potrzebujemy pomocy finansowej, to nie czekajmy, i nie zwlekajmy, skorzystajmy z kredytu gotówkowego.
Category: general
Posted by: finansomania
Kredyty gotówkowe są ściśle związane z kredytobiorcami, podobnie jest w przypadku odwrotnym, to znaczy, że kredytobiorcy są ściśle związani z kredytami. Oczywiście w to wszystko wchodzą jeszcze instytucje bankowe. Czyli reasumując, mamy tutaj trzy elementy a mianowicie kredyty gotówkowe, kredytobiorców i oczywiście instytucje bankowe, wszystkie te elementy wzajemnie się uzupełniają i wzajemnie współgrają. Teraz wyjaśnijmy sobie, na czym polega owe współgranie. Zacznijmy od instytucji bankowych. Banki udzielając kredyty gotówkowe zarabiają na nich, to czysta ekonomia, jeżeli nie byłoby zysku wówczas za pewne banki nie udziały by żadnych kredytów gotówkowych, tak można przypuszczać. Banki zarabiają, ponieważ kredyty gotówkowe są oprocentowane, owe oprocentowanie waha się od jednego procenta wzwyż. Kolejna kwestia jest taka, że dzięki dochodom z kredytów gotówkowych, banki mogą udzielać kolejnych kredytów, mogą także wypłacać pieniądze z lokat bankowych, mogą tez inwestować owe pieniądze by jeszcze więcej je pomnożyć i zarobić, ostatecznie od tego właśnie sa instytucje bankowe. Jeżeli chodzi o kredytobiorców, to oni zyskują oczywiście dodatkowe pieniądze z tytułu otrzymanego kredytu gotówkowego. Owe dodatkowe pieniądze to dodatkowe możliwości, i to już kredytobiorca decyduje, na co je przeznaczy, nie mniej jednak należy tutaj zauważyć, że jeżeli kredytobiorca podejdzie do owych pieniędzy z rozwagą i dobrze je przeznaczy wówczas może odmienić swoje życie i życie swoich rodzin na lepsze. Takie sytuacje miały już miejsce w życiu nie raz i nie dwa i zapewne będą jeszcze mieć miejsce. I wreszcie same kredyty gotówkowe, są tym, co łączy banki i kredytobiorców, gdyby zabrakło chociażby jednego elementu z tej ekonomicznej układanki wówczas pozostałe nie miały by większego prawa przetrwania. Tak właśnie pokrótce wygląda ów związek po między bankami, kredytami i kredytobiorcami.

20160406-credit-card-401076_640.jpg

Teraz kilka słów o samych kredytach gotówkowych. Kredytami gotówkowymi nazwiemy każdy kredyt, który będzie w całości wypłacany w gotówce i tylko i wyłącznie w gotówce. Oczywiście kredyty gotówkowe różnią się od siebie, to normalne, nie mniej jednak jak już zostało napisane, łączy je ten jeden wspólny mianownik, czyli fakt, że są wypłacane tylko gotówką. Dla uzupełnienia informacji o kredytach należy również wspomnieć o kredytach bezgotówkowych, czyli chociażby przykład kredytu, który w całości zostanie przelany na konto bankowe kredytobiorcy. Widzimy, zatem, że całość transakcji odbędzie się bez udziału gotówki, stąd kredyty bezgotówkowe.

Reasumując ten temat, należy zachęcić każdego, kto potrzebuje dodatkowych pieniędzy, do tego by nie obawiał się i nie wahał się a skorzystał z oferty kredytów gotówkowych. Wiele Polskich rodzin już tak zrobiło i dziś są w pełni zadowolone z podjętej decyzji. Ponieważ kredyty gotówkowe mogą w realny i rzeczywisty sposób zmienić nasze życie na lepsze.