Category: general
Posted by: finansomania
Przed podpisaniem umowy kredytowej banki detaliczne dokładnie monitorują wiarygodność pożyczkobiorców. Tego wymaga nie tylko interes ekonomiczny instytucji finansowej. Banki detaliczne podpisują umowy zgodnie z obowiązującym standardem prawnym. To przede wszystkim prawo bankowe, a także rekomendacje Komisji Nadzoru Finansowego, czy Narodowego Banku Polskiego. Z jakich rejestrów banki korzystają najczęściej podczas tworzenia profilu kredytobiorcy?

Zalety i charakterystyka Biura Informacji Kredytowej

Biuro Informacji Kredytowej to podstawowe źródło wiedzy o historii kredytobiorcy. Można powiedzieć, że BIK odpowiada za gromadzenie informacji dotyczących spłaty wszystkich zobowiązań kredytowych. Biuro Informacji Kredytowej obejmuje wyłącznie współpracę z bankami. W tym rejestrze występują dane o debetach na koncie, o twoich poręczeniach kredytów, o kartach kredytowych, jakich używasz na co dzień. Wypada zatem przed podpisaniem umowy kredytowej pozamykać niepotrzebne zobowiązania, czy pospłacać karty kredytowe. Im mniej zobowiązań w danym okresie, tym większa szansa na uzyskanie opłacalnego kredytu gotówkowego lub pożyczki długoterminowej. W Biurze Informacji Kredytowej każdy kredytobiorca kształtuje własną historię. To od jakości tej historii zależy opłacalność współpracy z bankami detalicznymi, a także z poważnymi parabankami. Praktycznie każdy kredytodawca korzysta z BIK. Chodzi bowiem o minimalizację ryzyka przy nawiązywaniu partnerstwa. Już podczas składania wniosku o kredyt bank wysyła zapytanie do bazy BIK. Z tego powodu nie zaleca się składania zbyt wielu wniosków kredytowych jednocześnie do kilku instytucji. To może bowiem zaburzyć zaufanie do kredytobiorcy. Trzy wnioski to wartość optymalna, sugerowana przez branżowych specjalistów w większości opracowań. Każda spłata raty jest odpowiednio odnotowana w rejestrze Biura Informacji Kredytowej. Ważne jest, aby spłacać zobowiązania terminowo. Wtedy nie odczujesz żadnych problemów przy podpisywaniu kolejnych umów kredytowych. W BIK ocenia się także jakość zaciąganych pożyczek, ich ilość, a także ogólną aktywność kredytową. Osoba, która bardzo często korzysta z wielu kredytów jest notowana w sposób nieco bardziej negatywny, zobacz jak uniknąć takich problemów z pomocą 17Bankow.com.

Potencjał Biura Informacji Gospodarczej w analizie kredytobiorcy

Banki detaliczne wymieniają się informacjami w strukturze wewnętrznej. Często przesyła się informacje o klientach już bezpośrednio po złożeniu podobnej dyspozycji. Warto zwrócić również uwagę na Europejski Rejestr Informacji Finansowej, na InfoMonitor, czy ostatecznie na Krajowy Rejestr Długów. Bardzo ważna instytucja z perspektywy udzielania kredytów to Biuro Informacji Gospodarczej. Akurat w BIG banki detaliczne uzyskują informacje o nieuczciwych dłużnikach. Biuro Informacji Gospodarczej rejestruje niespłacony czynsz, alimenty, a nawet mandaty, czy drobniejsze zobowiązania na gruncie cywilnym. Połączenie Biura Informacji Kredytowej, a także rejestru Biura Informacji Gospodarczej jest właściwie kluczowe dla uzyskania pełnej informacji o kliencie instytucji finansowej. Dzięki wskazanym rejestrom na rynku kredytowym panuje znacznie większa dyscyplina podczas spłaty zobowiązań. Wystarczy bowiem zagrozić nierzetelnemu klientowi, że zostanie wpisany na listę złych dłużników. W przypadku właścicieli działalności gospodarczych, czy osób często pozyskujących kredyty gotówkowe to naprawdę poważna groźba zaburzająca prowadzenie bieżących interesów. Czy teraz dostrzegasz potencjał prowadzenia rejestrów dłużników na krajowym rynku?
Category: general
Posted by: finansomania
Kredyty samochodowe możemy podzielić tak naprawdę na trzy różne typy. Pierwszym z nich jest typ standardowy. Polega on na tym, że kredytobiorca co miesiąc spłaca raty kapitałowo-odsetkowe. Drugi rodzaj kredytu samochodowego to typ jednoratowy. Tutaj kredytobiorca musi wpłacić jakiś procent wartości samochodu na raz. Trzeci rodzaj to typ balonowy, w przypadku którego ostatnia rata będzie największa, bo może stanowić nawet 20% wartości samochodu. Sprawdzimy ofertę kredytu samochodowego jaką przygotował Getin Noble Bank.

Kredyt samochodowy w Getin Noble Banku oprocentowany jest na 8,49% w skali roku. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania wynosi tutaj 8,83%. Za udzielenie zobowiązania bank nie pobiera nic z tytułu prowizji. Biorąc kredyt samochodowy na kwotę 30 000 złotych na okres 48 miesięcy, każda z rat będzie po 740 złotych. Kredyt samochodowy w Getin Noble Banku oprocentowany jest wg zmiennej stopy procentowej. Oprocentowanie takich kredytów samochodowych może być uzależnione od kilku czynników. Wpływ ma na to sama kwota kredytu, okres jego spłaty jak również indywidualna ocena zdolności kredytowej jakiej dokonuje dany bank. Wysokość prowizja za udzielenie kredytu samochodowego ustalana jest indywidualnie przez bank. Zazwyczaj wynosi ona 0%. W przypadku naszej kwoty kredytu suma odsetek w całym okresie kredytowania będzie równa 5 487 złotych. Jest to wartość odsetek, jakie kredytobiorca odda do banku w ciągu całego okresu, kiedy będzie ten kredyt spłacał. Całkowita kwota jaką kredytobiorca spłaci będzie równa 35 487 złotych. Kredyt udzielany jest w polskich złotówkach. Maksymalny okres kredytowania jest tutaj różny i uzależniony od tego jaki pojazd jest kredytowany. Wygląda to tak, że pojazdy nowe można rozłożyć na okres kredytowania wynoszący maksymalnie 144 miesiące dla zwykłych konsumentów lub n 120 miesięcy dla podmiotów gospodarczych. Dla pozostałych pojazdów maksymalny okres kredytowania wynosi 130 miesięcy jeżeli są to konsumenci lub 96 miesięcy, jeżeli kredyt zaciąga przedsiębiorca. Wcześniejsza całkowita spłata kredytu jest możliwa, ale kosztuje 2% kwoty pozostałej do spłaty, ale nie mniej niż kwota 200 złotych. Konsument może zaciągnąć w Getin Banku kredyt samochodowy z przeznaczeniem na samochody osobowe i ciężarowe do 3,5 tony. Może za taki kredyt kupić również autobusy do 3,5 tony, przyczepy, różnego rodzaju motocykle, jak również motorowery i nowe skutery. Przedsiębiorca natomiast może przeznaczyć kredyt na samochody osobowe i ciężarowe, autobusy, przyczepy i naczepy samochodowe oraz na motorowery, nowe skutery i motocykle.
Category: general
Posted by: finansomania

Oczywiście możesz wybrać jedną z ścieżek. Jeśli w końcu nie będziesz w stanie się zdecydować, w pierwszej kolejności zapoznaj się z tym, co powinieneś wiedzieć przed spotkaniem z bankiem, szczegóły przeczytasz na https://www.kredytomania.eu..


Pilnuj przepływu!


Jeśli chcesz uzyskać pożyczkę, musisz udowodnić konsekwencję przepływu gotówki. Zadaj sobie pytanie: Czy przepływ gotówki w mojej firmie jest dodatni? Czy jestem co miesiąc wypłacalny? Czy byłem opłacalny przez jeden lub dwa lata, minimum? Większość banków oferuje wygodne kredyty o wskaźniku długu do usługi wynoszącym około 3: 1. Na przykład 150 zł każdego miesiąca dodatnich przepływów pieniężnych zapewni ci około 50 zł finansowania. Najważniejsze jest to, aby przepływ środków pieniężnych był spójny. Jeśli Twoja sprzedaż lub zyski ulegną zmianie lub spadną, możesz dość szybko wylądować w głębokim dołki. Prognozy sprzedaży tu nie pomogą. Potrzebujesz twardych faktów z deklaracji podatkowych, zestawień dochodów i bilansów, aby udowodnić, że Twoja firma jest stabilna i opłacalna z miesiąca na miesiąc.


Zmierz się z potworem: uzyskaj raport kredytowy.


Wyciągnij raport kredytowy przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Wiele osób uważa, że raporty kredytowe są tajemnicze i złowieszcze, ale zazwyczaj nie są tak złe, jak sobie wyobrażasz. Dwa najczęściej pokazywane obszary to pożyczki od banków i rachunki za karty kredytowe, które są przeterminowane 30 dni. Upewnij się, że wiesz, co jest na twoim. Proces jest szybki, dokładny i przejrzysty.


Porozmawiaj o tym z ekspertem.


Jeśli zamierzasz pożyczyć pieniądze, znajdź doradcę biznesowego, który może udzielić porady. Doradcy pomogą ci ustalić, jakie stawki są dostępne i ile chcesz pożyczyć. W Polsce istnieje wiele zasobów dla przedsiębiorców, pomagających uzyskać spersonalizowane informacje na temat pożyczek.


Bądź gotów coś oddać.


Zabezpieczenie jest powszechnym źródłem wtórnej spłaty. Nie zawsze jest to konieczne przy pożyczaniu pieniędzy, ale może pomóc jako gwarancja osobista. Banki nie chcą mieć dostępu do domu, aby go zamknąć. Ale jeśli Twoim głównym źródłem spłaty jest przepływ gotówki, zabezpieczenie może być jak lukier na torcie.


Uzyskaj alternatywę.


Jeśli nie jesteś odpowiednim kandydatem do finansowania bankowego, ale nadal posiadasz kwalifikacje do otrzymania pożyczki, spróbuj tego, co dają ci alternatywne rozwiązania, takie jak unia kredytowa.


Category: general
Posted by: finansomania
Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego musimy spełnić kilka warunków. Podczas podpisywania umowy kredytowej jednym z podstawowych warunków jaki musimy spełnić jest zdolność kredytowa. Zanim jednak bank podejmie ostateczną decyzję o tym czy pożyczyć pieniądze czy też nie, dokładnie sprawdzi i przeanalizuje zdolność kredytową swojego kredytobiorcy. Sprawdzenie to polega na tym, że bank sprawdzi czy pożyczkobiorca będzie w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę, a następnie uzgodni warunki na jakich kredyt będzie przyznany. Bank wylicza zdolność kredytową inaczej mówiąc określa maksymalną wysokość kredytu który będzie nam udzielony. Z reguły jest tak że każdy bank podchodzi do tego w inny sposób i w każdej instytucji zdolność może być inna. Zróżnicowanie to wynika z faktu że każdy bank oblicza zdolność w inny sposób. Banki zazwyczaj biorą pod uwagę kwotę miesięcznego dochodu swojego kredytobiorcy, liczbę osób z których składa się dane gospodarstwo domowe, ważna jest również suma miesięcznych opłat które wynikają z innych zobowiązań finansowych takich jak raty innych pożyczek, czy też alimenty. Inna kwesta na jaką banki zwracają uwagę to również limity salda debetowe na kontach osobistych i kartach kredytowych. Inne elementy to wysokość składek ubezpieczeniowych, koszty gospodarstwa domowego czyli rachunki za wodę, czynsz, gaz, oraz ogrzewanie.

Bani oraz inne instytucje finansowe dokładnie sprawdzają historię kredytową swojego potencjalnego kredytobiorcy. Historia ta badana jest w biurze informacji kredytowej, a dzieje się to za pomocą oceny punktowej. Oczywiście im więcej im więcej punktów nazbiera kredytobiorca tym lepiej dla osoby która właśnie starają się o pożyczkę. Duże znaczenie w tej kwestii ma terminowość spłacanych wcześniej kredytów , ważne jest to że poprzednio zaciągane kredyty spłacane były w terminie. Raty które były uiszczane w terminie z pewnością zwiększą liczbę punktów przydzielanych przez Bik. Jeżeli jednak zdarzyło nam się nam zalegać ze spłatą rat ocena może zostać zdecydowanie obniżona.

Negatywnie na naszą historię kredytową może też wpłynąć zbyt duża aktywność kredytowa, czyli inaczej mówiąc kilka pożyczek zaciągniętych w tym samym czasie, bądź też samo składanie wniosków o udzielenie kredytu w podobnym terminie. Jak się jednak okazuje na niekorzyść może wpływać również to że w przeszłości nie zaciągaliśmy kredytów które byłyby spłacane w terminie. Bank bierze pod uwagę również wykorzystane limity kredytowe na rachunkach oszczędnościowo rozliczeniowych. Punktacja w Biku może być obniżona jeżeli często nich korzystamy.

Może się wydawać że proces kredytowania jest dość skomplikowany, a prawda jest taka, że pieniądze mogą się znaleźć na naszym koncie już w przeciągu kilku godzin. Jeżeli wcześniej przygotujemy wszystkie dokumenty przed wypełnieniem wniosku o kredyt wszystkie formalności zajmują zaledwie kilka chwil.
Category: general
Posted by: finansomania
Banki umożliwiające skorzystanie z wakacji kredytowych.

W Polsce możliwość skorzystania z wakacji kredytowych lub karencji daj wiele banków. Należy do nich między innymi Bank PKO BP, Bank Millennium, Bank BGŻ, czy też Bank BPH. W bankach tych można skorzystać z wakacji kredytowych, ale jedynie na jeden miesiąc w ciągu jednego roku. Trzeba terminowo i na czas spłacać raty kredytu, aby bank mógł się zgodzić na przyznanie nam wakacji kredytowych. Klienci wyżej wymienionych banków zyskują prawo do skorzystania z wakacji kredytowych po roku od dnia rozpoczęcia umowy kredytowej. W Banku BPH specjalne względy mają rodzice, którym urodziło się dziecko lub je zaadoptowali. Takie osoby mogą zawiesić spłacanie rat kredytowych nawet na trzy miesiące, ale wniosek należy złożyć na pół roku przed pojawieniem się dziecka, warto podjąć takie kroki aby nie narobić sobie długów portalbankowy.info.

Jak jest z wakacjami kredytowymi w najbardziej znanych bankach w Polsce?
Z wakacji kredytowych można również skorzystać w Alior Banku. W przeciwieństwie do banków poprzednich tutaj wakacje kredytowe mogą wynosić nawet pół roku. Łącznie okres wakacji kredytowych może wynosić nawet pięć lat w przeciągu trwania umowy. Po tym jak skończą się wakacje kredytowe bank wydłuża okres kredytowy o liczbę rat jakie nie zostały spłacone. W Banku Pekao możemy zawiesić spłacanie rat nawet na okres dwunastu miesięcy i to dwa razy przez cały okres kredytowy. Bank Pocztowy również daje możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Maksymalnie spłaty rat można zawiesić na okres jednego roku. Łącznie można zawiesić w całym okresie kredytowym osiemnaście rat. Trzeba jednak być klientem, który terminowo spłaca raty, aby bank umożliwił mu skorzystanie z wakacji. Raiffeisen Polbank daje możliwość skorzystania z wakacji kredytowych tylko raz w ciągu całego okresu kredytowego i tylko na jeden miesiąc. Miesięczne raty można regulować dwa razy w ciągu roku. Wakacje kredytowe jakich udziela Bank BNP Paribas pozwalają na odroczenie rat na okres dwóch miesięcy w ciągu jednego roku. Przez cały okres kredytowania można zawiesić raty łącznie na maksymalnie dwanaście miesięcy.

Jakie banki dają możliwość skorzystania jedynie z karencji?
Możliwość skorzystania z karencji dają nam takie banki jak ING Bank Śląski, mBank, Bank Zachodni WBK, Eurobank, oraz Credit Agricole. W Deutsche Banku i w Getin Banku nie ma możliwości skorzystania, ani z wakacji kredytowych, ani z karencji. Można złożyć wniosek o zawieszenie spłaty rat, ale bank nie musi się na to zgodzić. Indywidualnie rozpatrzy wniosek i sam podejmie stosowną według siebie decyzję.
Category: general
Posted by: finansomania
Kredyt na miarę w Banku Raiffeisen Polbank.

Raiffeisen Polbank oferuje nam Kredyt na miarę z oprocentowaniem nominalnym 6,99% w skali roku. Prowizja jaką naliczy sobie bank za przyznanie nam kredytu jest dosyć wysoka. Sięga aż 15,00%. Kwota kredytu jaka jest dostępna kredytobiorcom mieści się w przedziale od 1.000,00 złotych do 150.000,00 złotych. Nasze zobowiązanie możemy rozłożyć maksymalnie na okres 96 miesięcy. Nie jest wymagany rachunek w tym banku. Nie trzeba mieć poręczyciela i zgody współmałżonka. Wymagane jest oświadczenie o zarobkach. Kredyt możemy spłacić wcześniej. Oprocentowanie kredytu można negocjować z bankiem. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania wynosi 15,40%. Biorąc kredyt na 20 tysięcy złotych każda z 48 rat miesięcznych wynosi 550,66 złote. Całkowita kwota do spłaty to 26.431,53 złotych. Łatwo można z tego wyliczyć ile będzie nas ten kredyt kosztował. Całkowity jego koszt wyniesie prawie sześć i pół tysiąca złotych. Jest to dosyć duża suma, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że jest to kredyt jaki będziemy spłacać przez cztery lata. Gdybyśmy wzięli go powiedzmy na rok, co prawda rata kredytu byłaby o wiele wyższa, ale całkowity koszt kredytu byłby znacznie mniejszy.

Kredyt gotówkowy dla Ciebie w Getin Banku.

Getin Bank oferuje nam Kredyt gotówkowy dla Ciebie z oprocentowaniem nominalnym 8,79% w skali roku. Za udzielenie nam kredytu bank naliczy nam prowizję w wysokości 12,49% kwoty jaka została nam przyznana. W ramach tej oferty pożyczymy od 1.000,00 złotych do 200.000,00 złotych. Maksymalny okres kredytowania to 120 miesięcy. Nie jest wymagany rachunek w Getin Banku. Jest to kredyt bez poręczyciela i bez zgody współmałżonka. Oświadczenie o zarobkach jest wymagane. Można spłacić kredyt przed czasem. Bank daje możliwość negocjowania oprocentowania kredytu. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania jest równa 16,19%. Przy kredycie na kwotę 20 tysięcy złotych i przy okresie kredytowania 48 miesięcy, raty będą po 557,62 złotych. Całkowita kwota do spłaty wynosi 26.765,90 złotych. Ten kredyt będzie nas kosztował prawie siedem tysięcy. Jest to kredyt na cztery lata i dlatego jego koszta są o wiele wyższe niż byśmy te nasze dwadzieścia tysięcy złotych spłacili przez rok. Niestety nie każdy jest w stanie spłacać co miesiąc raty powyżej tysiąca złotych.

Kredyt gotówkowy w mBanku.

W mBanku znajdziemy ofertę kredytu gotówkowego z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 8,99% w skali roku. Prowizja za udzielenie kredytu gotówkowego w mBanku wynosi dosyć dużo, bo aż 12,99%. mBank oferuje nam kredyt od 1 tysiąca złotych do 150 tysięcy złotych. Kredyt można rozłożyć na okres kredytowania od 1 miesiąca do maksymalnie 84 miesięcy. Nie jest wymagane założenie rachunku w tym banku. Kredyt otrzymamy bez poręczyciela, a nasz małżonek nie musi wyrazić na to swojej zgody. Co do zgody małżonka tak naprawdę warto powiedzieć, że zamierzamy wziąć kredyt. W sytuacji, kiedy nie będziemy go spłacać, to właśnie współmałżonek będzie miał taki obowiązek. Do otrzymania kredytu trzeba przedstawić w banku oświadczenie o zarobkach. Jest możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. Można negocjować wielkość oprocentowania naszego zobowiązania. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania ma wartość 16,71%. Biorąc 20 tysięcy na 48 miesięcy będziemy spłacać raty po 562,24 złotych. Całkowita kwota do spłaty jest równa 26.987,75 złotych. Można wyliczyć, że kredyt będzie nas kosztował prawie siedem tysięcy złotych. Kwota jest dosyć spora, ale nie ma konieczności brać kredytów. Jest to nasza decyzja i nikt nas do niej nie zmusza.
Category: general
Posted by: finansomania

DB Kredyt gotówkowy.Deutsche Bank Polski jest jednym z bardziej znanych banków w Polsce. Ma wielu zadowolonych klientów, którzy chętnie sięgają po produkty jakie dla nich przygotowuje. Jednym z takich ciekawszych produktów jest DB kredyt gotówkowy. Oferta ta została stworzona z myślą o nowych klientach banku. Można pożyczyć w ramach tej oferty kwotę od minimum tysiąca złotych do maksymalnej kwoty jaką jest sto dwadzieścia tysięcy złotych. Kredyt można rozłożyć nawet na sto dwadzieścia miesięcy. Sprawdźmy jakie będą parametry kredytu na kwotę 137 tysięcy złotych, z okresem kredytowania 120 miesięcy i z równymi ratami miesięcznymi. Przy takich założeniach Deutsche Bank Polska zaproponuje nam oprocentowanie nominalne w wysokości 4,99%. Dodatkowe koszta stanowi prowizja jaka w tym przypadku jest większa niż oprocentowanie i wynosi 9,9%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania naszego kredytu wynosi 7,55%. Jest ona na dosyć niskim poziomie. Prowizja i oprocentowanie sprawiają, że rata miesięczna jaką będziemy spłacać przez wszystkie sto dwadzieścia miesięcy będzie równa 1596 złotych.Biorąc kredyt gotówkowy bez względu na jaką kwotę, ani też bez względu na ilość rat na jakie go rozłożymy zawsze kredyt będzie w jakiś sposób oprocentowany. W przypadku db kredytu gotówkowego oprocentowanie wynosi 4,99%. Kredyt jest oprocentowany według zmiennej stopy procentowej. Co ważne oprocentowanie kredytu uzależnione jest od oceny profilu kredytobiorcy, a także od tego jaka będzie kwota kredytu. Oprocentowanie 4,99% jest oferowane nowym i obecnym klientom Deutsche Banku bez względu na to jaki będzie wynik oceny scoringowej. Scoring kredytowy jest metodą, jaka ma na celu ocenić wiarygodność podmiotu, który ubiega się o przyznanie mu kredytu w banku. Wynik takiej oceny przedstawia się przeważnie w postaci punktowej. Im więcej punktów otrzyma kredytobiorca, tym jest on bardziej wiarygodny w oczach banku. Na koszt naszego kredytu składa się również prowizja. Jej wartość to 3,5% kwoty kredytu jaki przyznał nam bank. Dodatkowo trzeba zapłacić opłatę przygotowawczą, której wysokość to 1400 złotych. Opłata przygotowawcza powiększa kwotę jaką musimy spłacić. W przypadku naszego kredytu wartość prowizji sięgnie 13563 złotych. Bank nie wymaga wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kredytu, ale jeżeli się na niego zdecydujemy jego wartość wynosi 0,15% kwoty naszego kredytu. Za wcześniejszą spłatę kredytu bank nie pobiera żadnych dodatkowych opłat. Suma odsetek jakie będziemy musieli wpłacić do banku wyniesie 40983 złote. Całkowita kwota jaką spłacimy będzie równa 191546 złotych.


Category: general
Posted by: finansomania
Aby dziś system banków funkcjonował tak sprawnie i bezpiecznie jak dziś, ludzie musieli dojść do wielu rzeczy od zera. Wiele dobrych pomysłów w przeszłości było zwyczajnie nie do wykonania, z uwagi na panujące niegdyś ograniczenia technologiczne. Dziś możemy cieszyć się kontami w banku, kartami kredytowymi, które są zabezpieczone na tysiąc rozmaitych sposobów. Wygoda i poręczność idą też w parze z korzyściami dla samych bankowców, którzy minimalizują ryzyko kradzieży pożyczonych przez nich pieniędzy. Ponad to, wszystko jest zabezpieczone prawnie, a państwo stoi na straży uczciwości zawieranych umów. Nie zawsze jednak sprawy tak wyglądały.

Zacznę od małej lekcji historii. Już w niepamiętnych czasach sama czynność pożyczania pieniędzy, czy innych dóbr z pewnością miała miejsce, jednak z uwagi na brak dostatecznie sprawnego aparatu prawnego, niesłychanie często dochodziło do nadużyć. Trzeba było bardzo ufać swojemu dłużnikowi, dysponować środkami przymusu lub zwyczajnie wierzyć w potencjalną uczciwość klienta. W czasach, gdy rozwścieczony motłoch mógł bezkarnie wydać wyrok śmierci na losowego wieśniaka, a o racji zazwyczaj decydował miecz, ciężko było o sprawiedliwość w zwykłych transakcjach. W czasie renesansu bardzo wzbogaciły się rodu, które parały się właśnie udzielaniem kredytów, lub, nazywając rzeczy po imieniu, zwykłą lichwą i wyzyskiem. Świetnym przykładem są choćby powszechnie znani Medyceusze, którzy zgromadzone bogactwa wykorzystali do upamiętnienia swojej rodziny z niezliczonych dziełach sztuki we Florencji, często mając na celu odkupienie swoich grzechów poprzez fundowanie kościołów.

Jednak czy prowadzenie tego typu działalności zawsze musi być niemoralne? O ile prezentujemy jasne zasady przy udzielaniu pożyczki, według mojego, skromnego zdania wszystko jest w porządku. Niestety, często żądza łatwego zarobku zaślepia takiego człowieka, czyniąc z niego zwykłego oszusta, który manipuluje ludźmi i stara się wprowadzić ich w długi niemożliwe do spłaty, ciągle naliczając odsetki. Sytuacja ta miała swoją kulminację w czasach nowożytnych, gdy popularność jako środek płatności zyskały papierowe banknoty. Zmiana ta bardzo wpłynęła na całą gospodarkę, a także na prowadzone banki. Waluta straciła wartość rzeczową, papier był w końcu jedynie papierem, a drukowanie nowych banknotów rozpoczęło się na niewiarygodną skalę, doprowadzając do bolesnego kryzysu gospodarczego i przerażającej inflacji. Rządy krajów musiały wziąć sprawy w swoje ręce i wprowadzić nowe regulacje, wykraczające poza dotychczasowe zabezpieczenia przy udzielaniu kredytów. Ustanowione zostały banki narodowe, mające monopol na drukowanie pieniędzy. Dzicz, która dotychczas panowała w tej strefie uspokoiła się nieco, jednak minęło wiele dekad, nim dzisiejszy system mógł sprawnie funkcjonować. Za jego sukcesem stoi głównie postęp technologiczny, który umożliwił usprawnienie i kontrolę nad każdym przelewem pieniędzy w stopniu, o którym wcześniej nikomu się nawet nie śniło.
Category: general
Posted by: finansomania
20170531-photo__17_.jpg

Ofertę pożyczki znajdziemy w każdym banku. Różnią się one od siebie, ale z łatwością można wybrać taką, której warunki będą dla nas najlepsze. Warto porównać kilka z nich, aby wybrać tą najlepszą. Specjalne rankingi w internecie na pewno ułatwią nam wyboru. Taką ofertę kredytu znajdziemy między innymi w ING Banku Śląskim. Oferta nosi nazwę pożyczki standardowej. Sprawdźmy jak wyglądają wyliczenia tego kredytu dla kwoty 10 tysięcy złotych na okres 48 miesięcy. Można na tej podstawie sprawdzić jakie są koszta kredytu, prowizja, jaki poziom osiąga rzeczywista roczna stopa oprocentowania, a także czy bank nalicza jakieś koszta za prowadzenier achunko osobistego i za przygotowanie oferty kredytu.


Pożyczka standardowa w ING.


Oprocentowanie pożyczki standardowej w ING Banku Śląskim wynosi 7,79% w skali roku. Bank nalicza sobie prowizje w wysokości 9,9%. Nie ma żadnych opłat przygotowawczych co jest dużym plusem tej oferty. Kosztami kredytu będzie oprocentowanie i prowizja od udzielonego kredytu. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania w tym przypadku nie jest bardzo wygórowana i wynosi 13,56%. Na podstawie RRSO, oprocentowania i prowizji bank wyliczy nam całkowitą kwotę do spłaty w wysokości 12826,37 złotych. Rozkładając kredyt na okres 48 miesięcy bank wyliczy nam ratę w wysokości 267,22 złote. Koszta całkowite w sumie wyniosą 990 złotych i będzie to w całości prowizja, zaś odsetki jakie przyjdzie nam spłacić wyniosą 1836,37 złotych. Za miesięczne prowadzenie rachunku nie musimy nic płacić, będzie to zupełnie za darmo. W ramach tej oferty możemy pożyczyć maksymalnie kwotę 160 tysięcy złotych. Okres kredytu na jaki maksymalnie możemy rozłożyć naszą pożyczkę to okres 96 miesięcy.


Pożyczka na dowolny cel.


Pożyczka w ING Banku Śląskim jest pożyczką jaką możemy wziąć na dowolny cel. Nie ma konieczności zakładania w banku rachunku osobistego, ale warto. Stali klienci banku mogą liczyć na szybsze rozpatrzenie wniosku kredytowego, a także mogą liczyć, że wnioskowane pieniądze trafią do nich nawet w kilkanaście minut. W sytuacji, kiedy co najmniej połowa kredytu przeznaczona jest na konsolidację innych zadłużeń, bank w takiej sytuacji nie nalicza prowizji. Jest to bez wątpienia jedna z zalet pożyczki w ING. Kredyt jest bardzo atrakcyjny zwłaszcza dla osób, które chcą za pomocą tego kredytu spłacić inne zobowiązania jakie mają. Uniknięcie prowizji sprawia, że koszta prowizji się zmniejszają. Prowizja może być również obniżona dla stałych klientów banku, którzy mogą również liczyć na o wiele szybsze rozpatrzenie wniosku jaki wyślemy do banku za pośrednictwem internetu. Po wysłaniu wniosku doradca z banku zadzwoni do nas niemal ekspresowo z propozycją kredytu. Można negocjować z bankiem oprocentowanie kredytu. Takie negocjacje są bardzo dobre, gdyż można zmniejszyć oprocentowanie. Jeżeli jesteśmy stałymi klientami banku mamy spore szanse na wynegocjowanie z nim bardzo dobrych warunków kredytu. Warto próbować, aby koszta kredytu były ja najmniejsze.

Category: general
Posted by: finansomania
Coraz więcej młodych osób zakłada rodziny, a kolejnym ich krokiem jest dążenie do spełnienia największych marzeń czyli kupna własnego mieszkania czy też domu z ogrodem. Niestety nie każdego stać na takie luksusy bez zadłużania się na długie lata. Jednak mimo to młodzi ludzie i tak decydują się na ten krok z uwagi na to że to najlepsza pora na zaciągnięcie dużego kredytu. W późniejszym wieku może się to okazać niemożliwe ponieważ na decyzje banku o przyznaniu kredytu wpływa wiele czynników. Poza tym najważniejszym czyli zdolności kredytowej która jest bardzo sumiennie analizowana prze pracowników banku, bardzo ważny jest również wiek, a także wykształcenie, zawód czy źródło dochodów.

Co warto wiedzieć o kredycie

Zainteresowanie kredytem małżeńskim staje się coraz większe, nie brakuje chętnych którzy rozważają ten właśnie rodzaj wsparcia finansowego. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzje warto zapoznać się zarówno z wadami jak i zaletami kredytów gotówkowych. Inna kwestia to porównanie ofert w różnych bankach. Każdy bank może przygotować dla nas inna propozycje spłaty inne oprocentowanie czy też inne ubezpieczenia. Z reguły banki podchodzą do każdego klienta indywidualnie analizując wszystkie czynniki, dlatego tez nie zawsze warto jest się sugerować tym co mówią znajomi którzy właśnie wzięli kredyt w tym konkretnym banku. Warto jednak zacząć od tego banku dla którego jesteśmy już stałymi klientami. Wówczas bank może przygotować dla nas zdecydowanie korzystniejszą ofertę niż w przypadku banków dla których jesteśmy obcymi ludźmi. Dopiero kiedy określimy w danym banku interesujący nas okres spłat i wysokość kredytu możemy czekać na udzielenie nam dalszych szczegółów. Pamiętajmy również o tym aby sprawdzić koszty pozaodsetkowe oraz inne parametry zaciąganego przez nas kredytu.

Kredyt dla małżeństw

Jak wszyscy wiemy ślub to z reguły początek nowego życia, także w kwestii podejmowania trudnych życiowych decyzji. Jak wiadomo we dwoje zawsze łatwiej podołać pojawiającym się przed nami problemom. Podobnie jest również w kwestiach finansowych. Spłacanie kredytu jest zdecydowanie łatwiejsze jeżeli robią to dwie osoby. Budżet domowy który tworzą współmałżonkowie z pewnością będzie wyglądał zdecydowanie inaczej niż w przypadku singli starających się o kredyt. Analiza zysków i wydatków pozwoli skonkretyzować możliwości finansowe danej pary i udzielić kredyt w odpowiedniej wysokości. Kredyt dla małżeństw może być również przedstawiony w nieco innym świetle gdyż poza zaletami możemy dostrzec w nim również pewne ograniczenia. Jesteśmy zmuszeni do zachowania pewnego rodzaju ostrożności finansowej zupełnie bardziej niż w momencie kiedy staramy się o kredyt indywidualnie. Pożyczamy wówczas pieniądze nie tylko w imieniu swoim ale bierzemy odpowiedzialność także za współmałżonka. Decydując się już na kredyt zwróćmy uwagę także na termin spłaty. Wiedzmy o tym, że im dłuższy termin spłaty tym bardziej musimy zajrzeć w przyszłość i przeanalizować czy przypadkiem nie zmieni się nasza sytuacja finansowa. Jest to bardzo ważna i istotna kwestia szczególnie w momencie kiedy chcemy uniknąć przykrych niespodzianek jak np. zaleganie ze spłatą rat. Dlatego tez jeżeli już zdecydujemy się na podjęcie tak ważnej dla nas decyzji nie róbmy tego pochopnie. Miejmy pewność, że będzie nas stać na spłacanie rat a ich wysokość nie wpłynie zbyt mocno na stabilność domowego budżetu. Każde zobowiązanie finansowe które musimy spłacać wiąże się z odpowiedzialnością w tym przypadku za dwie osoby.