Nim przystąpimy do rozważań nad kwestią kredytu gotówkowego, spójrzmy wcześniej, jakie są inne możliwości. No, więc możliwości nie ma za, wiele, ponieważ kredyty z góry dzielą się na dwa rodzaje, jeżeli chodzi o formę płatności. A więc mamy wyżej wymieniony kredyt gotówkowy, ale i także jest drugi rodzaj, a mianowicie kredyty bezgotówkowe. Jednak, że zajmujemy się kredytami gotówkowymi to ich doskonałymi i bardzo rozpowszechnionymi przykładami są na przykład kredyty lombardowe lub też kredyty studenckie. Reasumując, mamy kredyty gotówkowe i nie gotówkowe, teraz zastanówmy się i bliżej przeanalizujmy, dlaczego warto wybrać kredyt gotówkowych i dlaczego jest on bardziej powszechny i stosowany w wielu przypadkach.

Kredyt gotówkowy jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ kredyt jest w całości wypłacany w gotówce, czyli żywe pieniążki trafiają do naszej ręki a później owe pieniążki trafiają do naszego portfela. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ nie musimy martwić się o przelewy, o to czy cała kwota, aby na pewno trafi na nasze konto, czy może gdzieś po drodze wydarzy się coś niestworzonego i kwota zaginie lub zostanie uszczuplona. Albo nawet zdarzają się sporadyczne sytuacje, że ów kwota wylądowała na koncie, ale nie naszym koncie. To jest główny powód, dla którego osoby starsze zazwyczaj wybierają właśnie kredyty gotówkowe a nie kredyty bezgotówkowe. Zazwyczaj emeryci i renciści nawet nie posiadają swojego konta, nie wspominając już o innych czynnikach, to też ta grupa społeczna decyduje się w znacznej większości właśnie na kredyty gotówkowe, świadomie i dobrowolnie rezygnując z kredytów bezgotówkowych.

Reasumując możemy wyraźnie dostrzec plusy i duże, ale to naprawdę duże zalety, jakie ze sobą niosą kredyty gotówkowe. Musimy mieć świadomość, że wybierając kredyt gotówkowy wybieramy pieniądze do ręki tu i teraz, nie musimy się martwić, na jakim koncie one ostatecznie wylądują, bo one są tu i teraz w naszej dłoni a później będą zapewne w naszych portfelach. Musimy też zawsze, ale to zawsze pamiętać, że kredyty gotówkowe są bezpieczną formą kredytowania stosowną od dawien dawna. Kredyty gotówkowe, to dobre i racjonalne rozwiązanie na dziś, na jutro i na przyszłość.