Coraz więcej młodych osób zakłada rodziny, a kolejnym ich krokiem jest dążenie do spełnienia największych marzeń czyli kupna własnego mieszkania czy też domu z ogrodem. Niestety nie każdego stać na takie luksusy bez zadłużania się na długie lata. Jednak mimo to młodzi ludzie i tak decydują się na ten krok z uwagi na to że to najlepsza pora na zaciągnięcie dużego kredytu. W późniejszym wieku może się to okazać niemożliwe ponieważ na decyzje banku o przyznaniu kredytu wpływa wiele czynników. Poza tym najważniejszym czyli zdolności kredytowej która jest bardzo sumiennie analizowana prze pracowników banku, bardzo ważny jest również wiek, a także wykształcenie, zawód czy źródło dochodów.

Co warto wiedzieć o kredycie

Zainteresowanie kredytem małżeńskim staje się coraz większe, nie brakuje chętnych którzy rozważają ten właśnie rodzaj wsparcia finansowego. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzje warto zapoznać się zarówno z wadami jak i zaletami kredytów gotówkowych. Inna kwestia to porównanie ofert w różnych bankach. Każdy bank może przygotować dla nas inna propozycje spłaty inne oprocentowanie czy też inne ubezpieczenia. Z reguły banki podchodzą do każdego klienta indywidualnie analizując wszystkie czynniki, dlatego tez nie zawsze warto jest się sugerować tym co mówią znajomi którzy właśnie wzięli kredyt w tym konkretnym banku. Warto jednak zacząć od tego banku dla którego jesteśmy już stałymi klientami. Wówczas bank może przygotować dla nas zdecydowanie korzystniejszą ofertę niż w przypadku banków dla których jesteśmy obcymi ludźmi. Dopiero kiedy określimy w danym banku interesujący nas okres spłat i wysokość kredytu możemy czekać na udzielenie nam dalszych szczegółów. Pamiętajmy również o tym aby sprawdzić koszty pozaodsetkowe oraz inne parametry zaciąganego przez nas kredytu.

Kredyt dla małżeństw

Jak wszyscy wiemy ślub to z reguły początek nowego życia, także w kwestii podejmowania trudnych życiowych decyzji. Jak wiadomo we dwoje zawsze łatwiej podołać pojawiającym się przed nami problemom. Podobnie jest również w kwestiach finansowych. Spłacanie kredytu jest zdecydowanie łatwiejsze jeżeli robią to dwie osoby. Budżet domowy który tworzą współmałżonkowie z pewnością będzie wyglądał zdecydowanie inaczej niż w przypadku singli starających się o kredyt. Analiza zysków i wydatków pozwoli skonkretyzować możliwości finansowe danej pary i udzielić kredyt w odpowiedniej wysokości. Kredyt dla małżeństw może być również przedstawiony w nieco innym świetle gdyż poza zaletami możemy dostrzec w nim również pewne ograniczenia. Jesteśmy zmuszeni do zachowania pewnego rodzaju ostrożności finansowej zupełnie bardziej niż w momencie kiedy staramy się o kredyt indywidualnie. Pożyczamy wówczas pieniądze nie tylko w imieniu swoim ale bierzemy odpowiedzialność także za współmałżonka. Decydując się już na kredyt zwróćmy uwagę także na termin spłaty. Wiedzmy o tym, że im dłuższy termin spłaty tym bardziej musimy zajrzeć w przyszłość i przeanalizować czy przypadkiem nie zmieni się nasza sytuacja finansowa. Jest to bardzo ważna i istotna kwestia szczególnie w momencie kiedy chcemy uniknąć przykrych niespodzianek jak np. zaleganie ze spłatą rat. Dlatego tez jeżeli już zdecydujemy się na podjęcie tak ważnej dla nas decyzji nie róbmy tego pochopnie. Miejmy pewność, że będzie nas stać na spłacanie rat a ich wysokość nie wpłynie zbyt mocno na stabilność domowego budżetu. Każde zobowiązanie finansowe które musimy spłacać wiąże się z odpowiedzialnością w tym przypadku za dwie osoby.