Dla wielu klientów banków ważne jest, by kredyt gotówkowy móc pozyskać w krótkim okresie czasu. Czas uzyskanie kredytu zależy przede wszystkim od tego w jakim banku kredyt będzie pozyskiwany. Najszybciej można uzyskać kredyt za pośrednictwem banku, w którym posiada się ROR lub inny rachunek bankowy. Jeszcze łatwiejszą drogę przy uzyskiwaniu kredytu mogą przejść klienci, którzy posiadają rachunek bankowy, na który wpływają dochody z pracy. Bank w ten sposób ma wgląd o wysokości uzyskiwanych dochodów w sposób regularny, co pozwala bankom wyliczyć zdolność kredytową bez konieczności przedstawiania przez klientów zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, czy rachunków przy uzyskiwaniu dochodów z innych źródeł. Posiadając rachunek bankowy w danym banku klient nie musi również przedstawiać dokumentów potwierdzających tożsamość, które przedstawiają już w momencie zakładania rachunku bankowego.

Przy wybieraniu kredytu gotówkowego dobrym rozwiązaniem jest sprawdzanie różnych ofert. Bardzo często można znaleźć bardzo korzystne warunki kredytowania przy ofertach banków, które oferowane są w promocjach. Promocja na kredyt gotówkowy to z jednej strony różne dodatkowe warunki, z których może korzystać klient. Bardzo często promocje kierowane są do określony grup zawodowych, które mogą korzystać z niższego oprocentowania kredytu, czy prostszej formy uzyskania kredytu. Promocje bywają również kierowane do wszystkich klientów na rynku bankowym.

Obecnie w Internecie działa coraz większa liczba dużych, profesjonalnych portali finansowych. Korzystać można również z porównywarek kredytów, co znów pozwala na szybkie sprawdzanie ofert poszczególnych banków i wykonanie analizy porównawczej. Takie portale sprawiają, że porównanie najważniejszych warunków kredytu gotówkowego dostępnego na rynku bankowym w danym momencie nie zajmuje więcej, niż kilkanaście minut.

Najlepszym rozwiązaniem przy staraniu się o kredyt gotówkowy, który chce się uzyskać w krótkim czasie jest skorzystanie z ofert banku lub banków, w których posiada się rachunek bankowy. Obecnie banki coraz częściej poprzez swoje serwisy internetowe zapewniają również uproszczone wersje uzyskiwania kredytów gotówkowych również dla osób, które nie są klientami danego banku. Bank w takim przypadku wymaga przedstawienia dokumentów takich jak zaświadczenie o dochodach czy wyciągu z rachunku bankowego w formie skanu, który można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej czy portalu bankowego. W ten sposób klient nie musi udawać się do oddziału banku a wszystkie formalności załatwiane są w pełni za pośrednictwem Internetu.