W nagłej potrzebie finansowej najprościej jest udać się do rodziny bądź znajomych. Czasami jednak trudno przyznać się przed najbliższymi do tego, że sobie nie radzimy. Często też nie mamy do kogo udać się po pożyczkę. Wstydu i upokorzenia można uniknąć korzystając z oferty banków. Potrzebujesz gotówki to kliknij tutaj i poszukaj najlepszej oferty.

Banki to przecież instytucje wyspecjalizowane w udzielaniu oprocentowanych pożyczek. Instytucjom tym zależy na jak największej sprzedaży swoich produktów. Im wyższa kwota udzielonego kredytu gotówkowego tym wyższa prowizja, odsetki oraz inne opłaty. Z całą pewnością przedstawiciel banku będzie namawiał Klientów do zaciągnięcia maksymalnej sumy pieniędzy. Spora kwota zobowiązania przekłada się na konieczność wykupienia drogiego ubezpieczenia. Dlatego zanim udamy się do banku musimy dokładnie wiedzieć jaką kwotę chcemy zaciągnąć. Musimy być również odporni na wszelkie namowy przedstawiciela bankowego. Bierzmy tylko tyle ile rzeczywiście potrzebujemy.

W poszukiwaniu interesującej oferty kredytowej zawsze dobrze jest sprawdzić ofertę banku, w którym posiadamy konto. Stały klient korzystający z innych produktów jest dla banku klientem godnym zaufania. Dla bankowców to też wygodne rozwiązanie. Będą oni mieli swobodny wgląd w historię kredytową wnioskodawcy, sprawdzą czy do tej pory nie miał problemów ze spłatą, jakie zarobki uzyskuje. Korzyści z tego rozwiązania wiążą się głównie z niższym oprocentowaniem dla stałych Klientów.

Wyższa kwota kredytu gotówkowego zawsze przekłada się na dłuższy okres kredytowania. Im dłużej spłacamy zobowiązanie tym wyższe będą odsetki oraz pozostałe opłaty. Zaciągajmy więc mniejszą kwotę na krótszy okres kredytowania. Jeśli też to możliwe lepiej unikać ubezpieczenia. Musimy mieć bowiem świadomość, że banki posiadają intratne umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Za każdy sprzedany pakiet otrzymują od towarzystwa ubezpieczeniowego prowizję. Polisa z reguły chroni kredytobiorcę przed wystąpieniem zdarzeń losowych jak choroba czy zwolnienie z pracy. By zachęcić klientów do korzystania z ubezpieczenia banki oferują niższe a co za tym idzie atrakcyjniejsze oprocentowanie. Może być ono nawet o trzy punkty procentowe niższe. Na tego typu promocje trzeba być jednak wyczulonym. Po zliczeniu wszystkich kosztów okazuje się, że lepiej jest zaciągnąć zobowiązanie z normalnym oprocentowanie bez ubezpieczenia. Koszt ubezpieczenia może być na tyle wysoki, że „zje“ korzyści osiągnięte poprzez niższe oprocentowanie. Jak widać więc nawet najkorzystniejsze ofercie kredytu gotówkowego należy przyjrzeć się z każdej strony.